1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. President Karis riigikaitse toetajatele: tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude
President Karis riigikaitse toetajatele: tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude

President Karis riigikaitse toetajatele: tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude

„Reservväelased on meie põhijõud ja meie põhijõud kosub. Mullu osales reservõppekogunemistel kokku üle 23 000 Eesti mehe ja naise. See on usutav ja heidutav vägi. Aga – reservvägi ei seisa koos vaid reservväelastest endist, see vajab ka toetavat tagalat,“ ütles president Alar Karis tunnustades ettevõtjaid ja asutusi, kes toetavad Eesti reservväge ja seeläbi Eesti riigikaitset. „Tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude,“ lausus riigipea.

Tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude.

„Et reservväelane saaks pühenduda riigikaitseülesannetele, peab ta olema veendunud, et sel ajal töö ei kuhju ja et pere vajadused ei jää unarusse,“ ütles president Karis. Tema sõnul on viimase paari aastaga reservväelaste sissetulekute säilitamine saamas meie tööandjate seas normaalsuseks ja loomulikuks hoiakuks.

Et reservväelane saaks pühenduda riigikaitseülesannetele, peab ta olema veendunud, et sel ajal töö ei kuhju ja et pere vajadused ei jää unarusse.

„Veelgi meeldivam on näha, et tihti minnakse sellest sammuke-kaks kaugemalegi. Aina enam leitakse ise, omal algatusel võimalusi, kuidas reservväelasi ja kaitseliitlasi toetada,“ ütles riigipea ja tõi näiteks abi varustuse, sõiduvahendite või majutus- ja pesemisvõimalustega või ka reservväelaste väärtustamise tööandja poolt uute inimeste värbamisel või meie veteranide ja laste toetamise ning Ukraina relvajõudude vabatahtliku aitamise sõjas Venemaaga.

Kokku 113 riigikaitse toetajat tunnustasid Lillepaviljonis Vabariigi president Alar Karis, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ja Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm.

Head Uudised GoodNews