Home Poliitika President kohtus prantsuskeelsete riikide ühenduse OIF-i peasekretäriga
President kohtus prantsuskeelsete riikide ühenduse OIF-i peasekretäriga

President kohtus prantsuskeelsete riikide ühenduse OIF-i peasekretäriga

President Kersti Kaljulaid kohtus 15. juunil Kadriorus Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni (OIF) peasekretäri Louise Mushikiwaboga, kellega räägiti digiambitsioonidest frankofooniariikides, aga ka vaktsineerimise kulgemisest maailmas.

Riigipea sõnul kannab OIF vajalikku väärtustesüsteemi ja oluline on, et tehakse koostööd ka teiste rahvusvaheliste organisatsioonide, nagu ÜRO ja Aafrika Liit, ja seda ka digivallas. ”Ennekõike tuleb ka ülejäänud maailma nügida digitaalse identiteedi loomise suunas, sest nagu meiegi kogemus näitab, annab see tõuke ka e-valitsemise, aga ka sotsiaalsüsteemi ja hariduse edenemiseks,” ütles riigipea.

Lisaks peatuti pikemalt ka vaktsineerimisel. ”Täna on vaktsineeritud umbes 5 protsenti maailma rahvastikust. Arenenud riikidel on moraalne kohus tagada vaktsiinide kättesaadavus, sest selleta ei ole maailm turvaline,” rõhutas president Kaljulaid.

Rahvusvahelisel Frankofoonia Organisatsioonil (Organisation internationale de la Francophonie) on kokku 88 liiget ja vaatlejat. Lisaks prantsuse keele ning keelelise ja kultuurilise mitmekesisuse edendamisele toetab OIF liikmesriike rahu, demokraatia, inimõiguste kaitsmisel. Eestil on OIF-i juures vaatlejastaatus alates 2010. aastast. Eesti on teiste teemade seas selle aja jooksul tutvustanud aktiivselt Eesti digiriigilahendusi.