1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. PÜHADEMUUSIKA I Eesti kammerkoorid toovad kuulajateni maailma pühademuusikat
PÜHADEMUUSIKA I Eesti kammerkoorid toovad kuulajateni maailma pühademuusikat

PÜHADEMUUSIKA I Eesti kammerkoorid toovad kuulajateni maailma pühademuusikat

4. detsembril kell 18 toimub Tallinna Metodisti kirikus Eesti Kammerkooride Liidu traditsiooniline jõuluootuskontsert pealkirjaga “Maarja laul”. Tänavu kõlavad kooride esituses Ola Gjeilo jõululaulude seaded ja Neitsi Maarjale pühendatud lood.

Camerata Universitatis. Foto: Eesti Kammerkooride Liit

Eesti Kammerkooride Liidu (EKKL) jõuluootuskontsertide traditsioon sai alguse 2004. aastal, mil koguti raha Eestimaa kirikute toetuseks. Aastate jooksul on detsembrikuu alguses kammerkoorid laulnud paljudes Eesti kirikutes, aga ka Peterburis, Riias ja Stockholmis. Viimastel aastatel on kontserdid toimunud Tallinnas ja/või Tartus ning esitatud suurvorme.

Liidu esinaine Karin Tuul, kes oli mullu kontserdi kunstiline juht, peab sellest traditsioonist lugu: “Iga-aastased jõuluootuskontserdid on kindlasti üks koht, kus liidu liikmed saavad kokku tulla. Lisaks kohtumistele teiste lauljate ja dirigentidega võimaldavad need kontserdid kooridel omandada huvitavat ja nõudlikku repertuaari ning esineda saalides, kuhu võibolla nii tihti ei satuta.”

Kammerkoor Encore. Foto: Eesti Kammerkooride Liit

Tänavusel kontserdil kõlavad armastatud jõululaulud ja kaunis pühademuusika nelja võrratu kammerkoori esituses. Ühislugudena tuuakse kuulajateni populaarse Norra helilooja Ola Gjeilo seaded tuntud jõululauludest, nagu “First Nowell” ja “Away in a Manger”, samuti ei puudu kontserdilt eestikeelsed jõululaulud. 

Kammernaiskoor Sireen. Foto: Sireen

Lisaks ühendkoorile kuuleb ka iga koori eraldi, kui kantakse ette Maarjale või Maarjast kirjutatud teoseid. Kunstilise juhi Küllike Joosingu soov on tõsta nii esile naise ja ema rolli ühiskonnas, võttes fookusesse jõuluajale sobivalt just Jeesuse ema. “Läbi sajandite on kirjutatud rohkelt teoseid, pidades silmas just Maarjat. See lai repertuaar võimaldab igal kooril leida midagi omanäolist, kuid samas jääda nii kontserdi tuumaga seotuks.”

  • Kontsert “Maarja laul” toimub pühapäeval, 4. detsembril kl 18 Tallinna Metodisti kirikus (Narva mnt 51).
  • Piletid on saadaval hinnaga 15 € / 12 € eelmüügis Fientast või 15 € sularahas kohapealt, sülelaps (kuni 7a) tasuta.
Head Uudised GoodNews