Home Ajalugu Rajatav Paide Rahva Muuseum on osa veebruaris esietenduvast lavastusest
Rajatav Paide Rahva Muuseum on osa veebruaris esietenduvast lavastusest

Rajatav Paide Rahva Muuseum on osa veebruaris esietenduvast lavastusest

Paide teatri 16. veebruaril esietenduva seni veel nimeta uuslavastuse proovid on alanud, kuid vaja läheb abi: teater otsib paidekate asju ja lugusid, mis esindavad kohalikku kogukonda. Leitud asjadest rajatakse Paide Rahva Muuseum, mis on osa lavastusest.

Muuseumi jaoks otsivad lavastajad Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste ilusaid ja erilisi asju. “Kui tundub, et kodus ringi vaadates seisab laual mõni kaunis küünlajalg, ripub seinal vana maal või lesib riiulis mõni sulle väga eriline ese, siis anna sellest meile teada! Täpsemalt: saada meil pilt ja kirjuta paar lauset, miks see asi sinu jaoks oluline on. Ja kui sa tead, et sinu naabrimehel, kälil, lapsepõlvesõbrannal või töökaaslasel on kodus midagi, mis kindlasti vääriks kohta muuseumis, siis anna ka sellest meile teada, sest muidu võibki mõni varjatud aare Paides kadunuks jääda,” ütlevad nad.

Tõniste soovib lavastusega kummastada seda, kuidas me asju vaatleme. “Millisena tunduvad need siis, kui poleks teada, kellele need kuuluvad või milleks need mõeldud on? Millisena paistavad need meie jaoks tavapärased esemed määramata tulevikust või mõnest meie jaoks tundmatust reaalsusest, kus nende funktsionaalsus ja tähtsus on unustatud? Kas olulised oleksid asjad, mis meile hetkel põletavad tunduvad või kas ajalugu teeks asjade tähtsuse hierarhiates korrektuure?” küsib ta.

Asjade kirjeldusi, pilte ja lugusid on võimalik saata aadressile muuseum@paideteater.ee detsembri ja jaanuari jooksul. Tuleb arvestada, et esemed peaks saatma mõneks ajaks ka muuseumisse.

Lavastuse kunstnik on Kärt Ojavee, valguse loob Kermo Pajula, helimaastikud toob ilmale Alvin Raat, dramaturgia koostab Oliver Issak, produktsiooni eest hoolitsevad Harri Ausmaa ja Margaret Tilk.