Avaleht Eesti elu RANNAVALVUR PÄÄSTIS MEHE! Pühajärvel päästis G4S rannavalvur mehe uppumissurmast
RANNAVALVUR PÄÄSTIS MEHE! Pühajärvel päästis G4S rannavalvur mehe uppumissurmast

RANNAVALVUR PÄÄSTIS MEHE! Pühajärvel päästis G4S rannavalvur mehe uppumissurmast

NAISTE ÕIGUSTE JA VÕIMALUSTE PARANDAMISE NIMEL! Viljandi Zonta Klubi ootab stipendiumiavaldusiTäna kella 12 ajal sattus Pühajärvel viiekümnendates eluaastates mees uppumisohtu. Rannavalvur märkas kaldast 20 meetri kaugusel olevat hädasolijat kiirelt ja tõttas appi. Teadvuseta mehe päästmiseks tuli kasutada elustamisvõtteid.

Appi kannatanut elustama tuli ka rannas viibinud endine rannavalvur. Üks pealtnägija kutsus samal ajal kiirabi välja. Kiirabi kohale jõudes tundis mees end juba oluliselt paremini, seni lasid rannavalvurid tal pikali olla ja varjasid teda päikese eest.
Kui kannatanu šokist toibus, siis ütles ta, et järve põhi kadus järsku alt. G4S rannavalvuri Priit Lehismetsa sõnul võis meesterahvas ootamatult sügavamasse kohta sattudes paanikasse minna ja vett sisse tõmmata, sest ujumisoskusega kannatanul probleeme ei olnud.

Õnnetuse hetkel oli Pühajärve rannas ligi poolsada inimest ja lehvis roheline lipp.

5. augusti pärastlõunal oli juhtum ka Tallinnas Stroomi rannas, kus vanemal naisterahval hakkas paha ja ta istus kivile, et võtta rohtu. Seejärel kaotas ta aga teadvuse ning kukkus nägupidi vette. Kuna rannas oli rahvast palju, siis märgati juhtumit kohe. Hoolivad kaaskodanikud aitasid naise ruttu veest välja ning kutsusid kiirabi. Naine tuli uuesti teadvusele ja rannavalvel jäi üle ta edasi kiirabi meedikute hoole alla anda.

G4S rannavalvurid soovitavad suplemiseks randasid, kus on rannavalve ja abi võimaliku õnnetuse korral kiirem. Samuti on mõistlik minna randa mitmekesi, nii hoitakse teineteisel silm peal ja on lihtsam vältida õnnetusjuhtumeid.

Pühajärvel päästis G4S rannavalvur mehe uppumissurmast

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga