Avaleht Kunst Rapla abivahendikeskuses saab näha kohaliku kunstniku maali
Rapla abivahendikeskuses saab näha kohaliku kunstniku maali

Rapla abivahendikeskuses saab näha kohaliku kunstniku maali

Rapla kohaliku noore kunstniku Kristiina Roo looming on nüüdsest nähtaval Rapla abivahendikeskuses Invaru. Akrüülvärvidega tehtud maastikumaalil kujutab kunstnik kaunist paika looduse rüpes, kus inimestel oleks hea olla.

Kohalike hobikunstnike loomingu eksponeerimine on Invarus kujunenud traditsiooniks. “Sellised tööd, muu hulgas ka erinevate abivahendite kasutajatelt, on jõudnud juba mitmesse meie esindusse. Suur rõõm on Invaru seintel jagada inimeste annet ja loomisrõõmu,” rääkis Invaru abivahendikeskuse teenindusjuht Kadri Tiido, kelle sõnul on Kristiina Roo metsalagendiku ja kiviaiaga maastikumaal leidnud Rapla uuenenud abivahendikeskuses endale sobiva koha.

30-aastane Kristiina Roo tegutseb Rapla Hooldekeskuse alla kuuluvas Vahtra tugikeskuses. Keskuse tegevusjuhendaja Age Ilumaa kirjeldab teda kui inspireerijat, kes paneb nii oma kaaslasi kui ka tugikeskuse töötajaid ilu märkama.

“Meil on väga hea meel, et üks Kristiina maalidest on nüüdseks jõudnud suurema publiku ette. Kristiina pole päevagi kunsti õppinud, tegemist on puhtalt kaasasündinud andega. Kristiina ise ütleb, et tal on kunst südames,” kirjeldas Age Ilumaa. Ta lisas, et enamasti näebki Kristiinat vaikselt paberi ja pliiatsi juures toimetamas. “Tulemus on alati erakordselt kaunis.”

Kunstniku sõnul meeldib talle enim maalida loomi ja loodust. Ka abivahendikeskusesse jõudnud maal kujutab suvist maastikku. “Seda kohta pole päriselt olemas, mõtlesin selle välja,” sõnas töö autor. “See on fantaasia kohast, kus mul oleks hea olla.” Kristiina Roo loodab, et sama tunnevad kõik, kes tema maali abivahendikeskuses vaatavad.

Kauneid abivahendikeskuste seintele jõudnud kunstiteoseid saab nautida teisteski Invaru esindustes üle Eesti. Tartu esinduse jaoks andsid oma panuse Maarja Kooli erivajadustega lapsed. Ühistööna valminud kaunis maal sündis kogu õpperühma ühistööna. Samuti sai uhke kunstiteose endale Invaru Kuressaare esindus, kuhu Saaremaa Puuetega Inimeste Koda valmistas kohalikest looduslikest materjalidest põneva mereteemalise pannoo.

Invaru Paide abivahendikeskuse seinal saab aga uudistada Marcus Eltsi akrüülvärvides loodusmaali ning Rakveres asuva esinduse seinu kaunistavad alates sellest kevadest Virumaa fotograafi Peep Saluvee loodusfotod.