Avaleht Kunst Reedel avatakse „Gulliveri reiside” nukkude näitus
Reedel avatakse „Gulliveri reiside” nukkude näitus

Reedel avatakse „Gulliveri reiside” nukkude näitus

Reedel, 15. novembril kl 15 avatakse NUKU muuseumis näitus, kus kahel suvel mängitud lavastuse „Gulliveri reisid” nukud hiigelsuurest ülipisikesteni jõuavad muuseumikülastaja ette.

Jonathan Swifti romaani tegelaste – hiiglaste ja liliputtide erinevaid mastaape aitasid lavastuses lisaks näitlejatele publikuni tuua nii üks 7-meetrine kui ka ligi 200 väiksemat, vaid paarikümne-sentimeetrist nukku. Suur osa nukkudest on väljas ka näitusel. „Gulliveri reiside” lavakujunduse ja nukkude autor Marion Undusk oli lavastuse kunstnikutöö eest 2019. aastal nomineeritud Salme Reegi nimelisele auhinnale.

„Teater on kaduv kunst, seepärast on rõõm, et suure hulga inimeste meeletu töö elab muuseumis edasi ja jõuab uuel moel vaatajani,” ütles Undusk. „Minu töö toimib aga esmajoones lavastuse tervikus koos näitlejate, ruumi ja valgusega. Nii et minu jaoks on see näitus NUKU töökodade ülistuseks, kes suudavad kunstniku mõtted täiesti imetabasel moel reaalsuseks luua.”

„Nukuteater annab ainulaadse võimaluse veeta laval nähtud tegelastega koos rohkem aega kui teistes teatriliikides,” kinnitas NUKU muuseumi juht Maria Usk.

Näitusel saab lisaks nukkudele näha ka näitlejatele korpulentsust lisanud hiiglasemaske ning liliputtide ülikute fantaasiarikkaid ja peenelt teostatud kostüüme. Kuulata saab ka lavastuse jaoks kirjutatud muusikat, mille eest helilooja Liina Sumera pälvis 2019. aasta Teatriauhinna muusikalise kujunduse ja originaalmuusika eest.

Näitus „Gulliveri reisid” avatakse NUKU muuseumis reedel, 15. novembril kell 15.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga