1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Riigikogu ja Rahvusooper Estonia korraldavad töövahetusürituse Sassis
Riigikogu ja Rahvusooper Estonia korraldavad töövahetusürituse Sassis

Riigikogu ja Rahvusooper Estonia korraldavad töövahetusürituse Sassis

25. novembril toimub järjekordne Rahvusooper Estonia töövahetusüritus Sassis päev. Seekord lähevad vahetusse estoonlaste ja riigikogulaste töökohad. Parlamentäärid panevad end proovile teatritöötajate ning lavajõududena, estoonlased aga korraldavad Toompeal riigikogu istungi.

Riigikogu liikmed ja Riigikogu Kantselei töötajad tulevad rahvusooperisse, kus neid ootavad ees kooriproov ja balleti treeningtund ning dekoratsioonide ja kostüümide valmistamine. Kätt proovitakse ka lavameistrite, valgustehnikute ja riietajatena. Õhtul aga teenindatakse publikut ning astutakse lavale etenduses „Minu veetlev leedi“.

Estoonlased omakorda lähevad riigikokku, kus peavad maha täiemõõdulise istungi ning teevad ettekandeid ja arutlevad rahvusooperi oleviku ja tuleviku üle ning valdkondlike murekohtade üle. Luubi alla võetakse nii rahvusooperi roll ühiskonnas kui kirgi küttev juurdeehituse teema. Käsitletakse ka selliseid olulisi teemasid nagu haridus, järelkasv ning pensionipõlv. Istung peetakse olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutamise formaadis ning istungit juhatab riigikogu esimees Jüri Ratas. Lisaks tutvuvad estoonlased ekskursioonidel riigikogu hoone, ajaloo ja tegemistega.

Estoonlaste istungist riigikogus teeb otseülekande Postimees Kultuur.

  • Sassis päev on rahvusooperis juba pea 10 aastat korraldatud töövahetusüritus, mille raames estoonlased vahetavad ameteid kas teatrimajas sees või mõne teise institutsiooniga. Aastate jooksul on Sassi mindud nii omavahel kui ka näiteks SEB, Eesti Rahvusringhäälinguga ja Sisekaitseakadeemiaga. Aastatel 2020–2021 oli Sassis päev pandeemiapausil, ent tõuseb nüüd taas tuhast, et vastastikku töötegemise rõõmu jagada. Ühiselt nähtu ja kogetu pinnal tekib arusaam ja austus selle vastu, mida teistes asutustes ja erinevatel ametikohtadel tehakse, lisaks sünnivad uued ja värsked ideed, saadakse uusi teadmisi ning avardatakse vastastikku oma maailmapilti.

Head Uudised GoodNews