1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Rütmimuusikafestival TUJA kuulutas välja artistid ja programmi
Rütmimuusikafestival TUJA kuulutas välja artistid ja programmi

Rütmimuusikafestival TUJA kuulutas välja artistid ja programmi

Noorte rütmimuusikafestival Tudengijazz (TUJA) kuulutas välja tänavu esinevad artistid ja programmi. Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas astub 5.-9. märtsini üles kokku kaheksa koosseisu ning muusikud nii Eestist kui välismaalt.

Sel aastal juba 42. korda toimuva TUJA muusikafestivali programmist leiab Araukaaria (EE/AR), Bianca & Aapo Ensemble (EE/FI), JazzPhonkers (EE), moonbug (EE), ZAVA (EE), Liisi Oja trio (EE/DK/PL), The Crosslegs (EE) ja SEPT (EE).

Nagu TUJA-l traditsiooniks saanud, valis artistid välja muusikaspetsialistidest koosnev žürii pimekuulamise teel. Sel korral kuulusid žüriisse Vaiko Eplik, Anett Tamm, Ingrid Rabi, Peedu Kass, Mattias Tirmaste, Eik Erik Sikk, Janno Trump ning Tuulikki Bartosik. “Äge on see, kui kuulad eesti bändi ja saad aru, et sa ei tea neid,” rääkis žüriiliige ja bassist Peedu Kass pärast pimekuulamist. “See on äge ja samas hirmutav ka – tahad minna ruttu koju harjutama või neid bände lähemalt avastama.”

TUJA programmijuhi Kaisa Potisepa sõnul toovad selle aasta koosseisud lavale värskust ning nii klassikalist kui modernset helikeelt. “Väljavalitud ansamblid esindavad kindlasti seda mõtteviisi, mis noortel muusikutel on – hinnatakse traditsioone, kuid tahetakse samas oma rada käia ja midagi uut proovida,” rääkis Potisepp. “Nii saabki laval näha näiteks kromaatilist kannelt tänapäevases võtmes või hoopis kahe generatsiooni muusikute koosloomist.”

“Tore on näha, et programmis on mitu Eesti-välismaa segabändi,” lisas projektijuht Anna-Sophia Sevagin. “See näitab, et meie muusikud alustavad rahvusvahelist koostööd juba varakult ning piirid pole takistuseks ei geograafiliselt ega žanriliselt.”

TUJA 2024 alustab 5. märtsil avajämmiga Tallinnas, Philly Joe’s jazziklubis. Edasi täidab festival linna muusikaga 6. märtsil Tartus, 7. märtsil Viljandis, 8. märtsil Pärnus ja Tallinnas ning lõppakordi annab 9. märtsil kontsertõhtu taas Tallinnas. Terve programmiga saab tutvuda TUJA kodulehel. Piletid on saadaval Piletikeskuses.

Head Uudised GoodNews