Home Keskkond SABA JA SARVEDEGA BIONIIDUKID I Suvise Pirita tunnuseks saanud linnaveised sätivad end taas linna poole teele
SABA JA SARVEDEGA BIONIIDUKID I Suvise Pirita tunnuseks saanud linnaveised sätivad end taas linna poole teele

SABA JA SARVEDEGA BIONIIDUKID I Suvise Pirita tunnuseks saanud linnaveised sätivad end taas linna poole teele

Suvise Pirita tunnuseks saanud linnaveised sätivad end taas linna poole teele – loomad jõuavad Kõrkja saarele järgmisel nädalal.

„Saba ja sarvedega bioniidukid hakkavad Pirita jões asuva Kõrkja saare niite harima juba kolmandat suve. Seitse-kaheksa looma saabub järgmisel nädalal. Suvetööliste lõplik arv oleneb sellest, kui palju neil karjamaal süüa on. Kui tuleb soe ja vihmane suvi, rohi kasvab mühinal ja loomadel ninaesist jagub, tuleb paar veist juurde,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Nii nagu eelmisel suvel, on ka tänavu loomad pärit Järvamaalt. Kari koosneb noorloomadest, kes on limusiini ja simmentali ristandid.

„Veiste karjatamise põhieesmärk Pirita jõeoru maastikukaitsealal asuval Kõrkja saarel on poollooduslike koosluste hooldamine. Selle tööga on loomad hästi hakkama saanud. Suvel paistab karjamaa laiguline – kohati on rohi kõrgem, kohati nagu muruniidukiga üle käidud, kuid liigilise mitmekesisuse hoidmiseks ongi parim, et loomad söövad taimi laiguti ja eri ajal,” selgitas Liinat. Lisaks on loomad peatanud saarel võsa pealetungi.

„Veised pakuvad silmailu ja tekitavad mõnusa õhkkonna. Neid käiakse palju vaatamas ja pildistamas. Tullakse kogu perega,” nentis Liinat.

Talunik lubas, et nädalavahetusel algab saarel karjatara ehitamine ja loomad lastakse koplisse tuleva nädala keskel. Veised jäävad Piritale oktoobri keskpaigani.