Home Eesti elu Seisvad asjad saab ära anda annetustaksoga
Seisvad asjad saab ära anda annetustaksoga

Seisvad asjad saab ära anda annetustaksoga

Piiranguterohkel ajal pühenduvad paljud inimesed kodule. Selleks, et kodu korrastamise käigus üleliigseks muutunud heas korras asjad ei lõpetaks prügis, pakub Uuskasutuskeskus asjade annetamiseks Tallinnas ja Tartus mugavat annetustaksot. Kui seni tuli Uuskasutuskeskus järele üksnes mööblile ja suuremale tehnikale, siis nüüd saab kutsuda kaubiku tasuta järele ka teistele asjadele.

Annetustakso saab tellida suurema hulga puhaste ja tervete rõivaste, jalatsite, mänguasjade, nõude, hobitarvete, raamatute ja muude asjade äraandmiseks. Annetustakso kutsumiseks peaks asju olema vähemalt viis kotitäit ja need saab üle anda kontaktivabalt. „Seades kodudes end sisse nii kooli kui töö jaoks, on tarvis koju rohkem ruumi. Soovime, et nende ümberkorralduste käigus ei lõpetaks liigseks muutunud asjad prügimäel, vaid leiaksid endale uued tänulikud kasutajad. Seepärast tulemegi märtsis ja aprillis Tallinnas ja Tartus annetuste järele ka koju,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Annetustakso saab tellida Uuskasutuskeskuse kodulehe kaudu.

Uuskasutuskeskuse kauplused on alates 11. märtsist kõik suletud, kuid igas kaupluses toimetab paar teenindajat e-poe ja annetustega. Kaupluste tavapärastel lahtiolekuaegadel võetakse kogu aeg vastu annetusi, mille saab üle anda kontaktivabalt, helistades kaupluse uksel kirjas oleval telefonil. Uuskasutuskeskusele saab annetada ka hooajaväliseid kaupu, sest heas korras asjad kestavad ja ootavad keskuse laos oma õige aja ära. „Kelgud ja suusad ei pea võtma ruumi linnakorteri kitsas koridoris, vaid need võib annetada järgmist hooaega ootama. Eelmisel aastal jäi suusahooaeg näiteks üldse vahele. Samuti võib väikseks jäänud talverõivad julgesti ära tuua,“ selgitas Paakspuu.

Uuskasutuskeskusele annetatud asju saab soetada e-poest, mis piirangute ajal on eriti suure valikuga. „Ühtlasi on e-pood hea võimalus teha tutvust teise ringi kaupadega kõigil neil, kes seni ei ole Uuskasutuskeskuse kauplusi jõudnud külastama. Tasub teada, et kõige uuemad Uuskasutuskeskuse kauplused on väga avarad, heleda interjööriga ja mugava jaotusega, samuti uuendame võimalusi mööda meie olemasolevaid poode. Piirangute lõppedes ootame kindlasti külla!“ lisas Diana Paakspuu.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetused ning suunab heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Annetuste müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava mittetulundusliku organisatsioonina oma kaupluste ülalpidamiskulud ja laieneb võimalusel üle Eesti, et uuskasutus kõigile Eesti inimestele mugavaks teha.

Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste varjupaiku, loomade varjupaiku ning lisaks materjalide ja muude tarvilike asjadega õpilasfirmasid, kunstitudengeid ja käsitöölisi. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatrite ja filmitegijatega, laenutades asju kindlal perioodil kasutuseks. Nii võib annetatud ese üllatada ka teleekraani vahendusel, näiteks seriaalides „Lahutus Eesti moodi“, „Pilvede all“ ja „Tulejoonel“.