1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Sillamäe kortermajas päästis naabri suitsuandur kahe mehe elu
Sillamäe kortermajas päästis naabri suitsuandur kahe mehe elu

Sillamäe kortermajas päästis naabri suitsuandur kahe mehe elu

Uus aasta on alanud ärevalt, kuid õnnelikult. Sillamäe kortermajas päästis naabri nutikas suitsuandur kahe mehe elu.

G4Si juhtimiskeskusesse saabus tulehäire ja kuna kliendiga ühendust ei saadud, saadeti kohale patrullekipaaž. Sündmuskohale jõudnud ekipaaži turvatöötaja teatas, et kliendi korteriga on kõik korras, kuid naaberkorteris on tulekahju. Saabunud Päästeamet lõhkus ukse luku ning sisenes korterisse. Seal põles suures toas mööbel lahtise leegiga ning kaks meest leiti teadvuseta. Kuni kiirabi saabumiseni osutas Päästeamet isikutele esmaabi ning kustutas põlengu. Kiirabi saabudes olid isikud teadvusel ning meedikud võtsid mõlemad mehed haiglasse kaasa. Korteri tulekahju põhjus on selgitamisel.

“See oli väga õnnelik õnnetus, et suits naabri andurisse jõudis ja me ei pea antud juhul rääkima selle aasta kahest esimesest tulekahjus hukkunust. Siinkohal on paslik meelde tuletada, et kindlasti kontrollige, kas teil on kodus töökorras suitsuandur. Arvestage, et suitsuanduri eluiga on vastavalt tootjale 3-10 aastat ja isegi kui andur testnupule vajutades endiselt häiresignaali annab, ei pruugi andur olla enam töökorras,” selgitas G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala.

See oli väga õnnelik õnnetus, et suits naabri andurisse jõudis ja me ei pea antud juhul rääkima selle aasta kahest esimesest tulekahjus hukkunust.

Möödunud nädalavahetusel registreeriti tulehäire ka Viimsi eramus. Info häirest edastati kontaktisikule, kes esialgu annulleeris patrulli väljasõidu ning otsustas ise olukorda uurida. Neli minutit hiljem helistas ta tagasi ja teatas, et eramus on põleng ning palus patrulli reageerimist. Kohapeal selgus, et põrandakütte automaatika rikke tõttu oli tekkinud maja tehnosõlmes lahtise leegiga põleng. Inimesed vahejuhtumis viga ei saanud, ruumid tuulutati ja pärast päästjate läbiviidud kontrolli lubati elanikud majja tagasi.

Head Uudised GoodNews