1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Sirje Karis andis üle Järvamaa Haiglale sünnitajate tsentraalse jälgimise süsteemi
Sirje Karis andis üle Järvamaa Haiglale sünnitajate tsentraalse jälgimise süsteemi

Sirje Karis andis üle Järvamaa Haiglale sünnitajate tsentraalse jälgimise süsteemi

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis külastas Paides Järvamaa Haiglat, kus ta andis üle Sünnitusmajade Fondi patroonina haigla sünnitusosakonnale sünnitajate tsentraalse jälgimise süsteemi (OmniView). See abistab ämmaemandaid ja arste patsientide jälgimisel ning annab võimaluse kiiremini reageerida kriitilistes olukordades.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

„Selleks, et lapse sünd oleks rõõmus ja turvaline kogemus, on vaja luua toetav keskkond ning tagada professionaalne meditsiinilise abi kättesaadavus,“ sõnas Sirje Karis. Ta tunnustas haigla arstide, õdede, ämmaemandate, hooldajate pühendumust, professionaalsust ja nende töö olulisust piirkonna inimeste jaoks.

Selleks, et lapse sünd oleks rõõmus ja turvaline kogemus, on vaja luua toetav keskkond ning tagada professionaalne meditsiinilise abi kättesaadavus.

„Mul on hea meel, et Sünnitusmajade Fondi ja heategevusliku Aitan Eestit MTÜ toel saab Järvamaa Haigla sünnitusosakond nüüd abiks seadme emade paremaks jälgimiseks. Olgu see abiks, et tagada emade ja nende sündimata laste heaolu ning aidata kaasa ohutule sünnitusele,“ ütles Sirje Karis. Eestis sündis eelmisel aastal 10 721 last, kellest 216 sündis Järvamaa haiglas.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Tervitussõnavõtu pidasid samuti Aitan Eestit MTÜ juhatuse liige Janar Saviir ja Sünnitusmajade Fondi juhatuse liige Laine Randjärv.

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis on Sünnitusmajade Fondi patroon 2022. aasta detsembrist. Alates 2000. aastast toetab fond sünnitusosakondi vajalike innovaatiliste seadmete soetamisel ja personalile uuenduslike koolituste võimaldamisel.

Head Uudised GoodNews