Avaleht Kultuur Teater Sõltumatu Tantsu Laval etendub performance Artjom Astrovi muusikaga
Sõltumatu Tantsu Laval etendub performance Artjom Astrovi muusikaga

Sõltumatu Tantsu Laval etendub performance Artjom Astrovi muusikaga

28. märtsil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi “Performance STL-is”.

Uude koostöölavastusse on lavastajad Ruslan ja Artjom kutsunud osalema Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuteooria õppejõu Kai Valtna ja tantsukunsti õppejõu Raido Mägi, kelle kõrvale on dialoogipartneriks kaasatud nende tudeng, tantsukunsti üliõpilane Anumai Raska. Erilisel, mitte-hierarhilisel meetodil loodava lavastuse tiimis on ka valguskunstnik Oliver Kulpsoo.

Lavastus võtab temaatiliselt vaatluse alla ohvrikontseptsiooni, projitseerides selle etendajate ja publiku peale, tuues samaaegselt paralleele ajalooliste tõlgendustega vabadusest ja iseseisvusest. Erinevatest rahvustest, elu- ja lavakogemustest koosnev trupp on hämmingus ja küsib: millal maailm ulatab mulle minule kuuluva koogitüki?

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi koostöös on varasemalt publikuni jõudnud tantsulavastus „Невесомость“ (Kanuti Gildi SAAL, jaanuar 2018) ja lavastusprotsessi showing Hiiumaa Tantsufestivalil (august 2018).

Ruslan Stepanov on eesti koreograaf, kes on tantsija ja koreograafina töötanud Vanemuise balletitrupis, elanud ja töötanud Saksamaal Görlitzis ja Berliinis, hetkel aga tegutseb vabakutselisena Eestis.

Artjom Astrov on tuntud teatrimaastikul eelkõige helikujundajana. Ta loob ka eksperimentaalset räppmuusikat Benzokai nime all ja on plaadifirma Serious Serious üks asutajatest. Hetkel töötab ja elab Viinis ja Tallinnas.

Raido Mägi on etendusi andnud rahvusvaheliselt Ukrainas, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Šveitsis ja Venemaal. Ta on kogemusi jaganud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Ülikoolis, Nice-Sophia Antipolis Ülikoolis, Helsingi Teatri- ja Tantsukõrgkoolis jm. Laval on Raido koostööd teinud Charles Linehani, Xavier Le Roy, Susanne Berggreni, Amaia Urra, Juan Domínguezi, Tino Sehgali, Mart Kangro, Merle Saarva, Taavi Kerikmäe, Krõõt Juuraku ja paljude teistega.

Kai Valtna on hariduse saanud Tallinna Pedagoogikaülikoolist kultuurihariduse erialal ja Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolist Londonis ajaloolise tantsu erialal. Kai töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas tantsuteooria ja tantsuajaloo õppejõuna ning tantsukunsti programmijuhina.

Anumai Raska on Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng. Ta on tegelenud tantsuga kaheksa aastat. Pikemas perspektiivis naudib ta õpingute võlu ja otsinguid oma erialal.

Oliver Kulpsoo on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži valguskujundaja erialal. Töötanud NUKU teatris, Von Krahlis ja Sõltumatu Tantsu Laval valguskunstniku ja tehnikuna. 2017. aasta teisest poolest on Oliver vabakutseline kunstnik ja teinud valguskujunduste kõrval ka valgusinstallatsioone.

Sõltumatu Tantsu Lava on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi Premiere ja kunstnike vaba kohtumisplatvormi, üritustesarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.