Home Eesti elu Tallinn hoiatab: ole valmis jäävihmaks!
Tallinn hoiatab: ole valmis jäävihmaks!

Tallinn hoiatab: ole valmis jäävihmaks!

Reedeks ja nädalavahetuseks on antud jäävihmahoiatus, mis tähendab tõenäoliselt seda, et tänavatele tekib jää. Lähipäevil tuleb kinnistuomanikel olla kohusetundlik ja kõigil liiklejatel olla tähelepanelik ja ilmaga arvestada, valides õiged kiirused, distantsid, rehvid ja jalanõud.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul sadas eelmise nädala lõpul ja selle nädala algul linnas sama palju lund kui viimati jaanuari- ja detsembrikuus kokku. „See muutis olukorra väga tõsiseks lumekoristuse mõttes ja pani kõik linna lepingupartnerid kogu oma masinapargiga Tallinna tänavate hooldamisel tööle,“ ütles Svet. „Järgmiseks väljakutseks on reedeks ja nädalavahetuseks prognoositud lubatud jäävihmad, mis suure tõenäosusega muudavad linnatänavad hästi libedaks.“

Lumekoristus Tallinnas keskendub praegu lume väljaveole nii magistraal- ja kõrvaltänavatelt kui ka hoovidest. Autojuhid peaksid sellega seoses järgima ajutisi liiklusmärke, mis hõlbustavad lumekoristust. Praegu on linnas igapäevaselt rakendatud 150 tehnikaühikut ja peaaegu 40 käsitsi lund koristavat brigaadi, kes koristavad lund ülekäiguradadel ja ühissõidukipeatustes.

„Raskemad ajad ilmastikuoludega on alles ees, sest lund on võimalik välja vedada, aga jääd ei ole võimalik välja vedada,“ ütles Svet. „Kutsun üles kõiki kinnistuomanikke valmistuma libedusetõrjeks: kui temperatuur hakkab tõusma, siis hoolduspartnerid ja kojamehed peaksid olema valmis graniitkillustiku puistamiseks kõnniteedele. Linnatänavaid teenindavaid ettevõtteid on hoiatatud ja nad on valmis lülituma ümber lumeveolt libedusetõrjele.“

Erilist tähelepanu peaksid nii jalakäijad kui ka majaomanikud pöörama katuseräästaste alla tekkivatele ohtlikele jääpurikatele. Ohtlikest jääpurikatest tuleks telefonil 14410 teavitada munitsipaalpolitseid, kes saab võtta ühendust kinnistuomanikega, et juhendada, kuidas jääpurikaid eemaldada ja jalakäijaid kaitsta. Kui kinnistuomanik jääb kättesaamatuks, saab munitsipaalpolitsei piirdelindiga kõnniteedel liikujaid ohust eemale suunata.