Avaleht Kultuur Tallinna Filharmoonia pakub “Täiuslikku vaikust”
Tallinna Filharmoonia pakub “Täiuslikku vaikust”

Tallinna Filharmoonia pakub “Täiuslikku vaikust”

KontrabassTallinna Filharmoonia korraldab festivali „Täiuslik vaikus“, 19.-21. veebruarini Mustpeade majas toimuv festival on üks küünlakuu olulisemaid kultuurisündmusi.

Festivali kavast leiab orkestrikontserdi, filmi- ja muusikaprogrammi, fotograafi loengu ning džässiõhtu – seega võtab festivali kunstiline juht ja mitmekülgne helilooja Tõnu Kõrvits festivali vaimsuse kokku tabavalt sõnadega „mitte ainult muusika“.

Lähtuvalt nimest ja loodavast fluidumist on festivalil oluline muusika ja vaikuse vastandumine ning sünergia. Kultuure ühendav, filosoofiline ja loominguline festival toob Eestisse loojad, kes interpreedi, helilooja ja mõtlejana loovad erilisi sõna-, pildi- ja helimaailmu.

19. veebruari avakontserdil esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel. Kõrgelt hinnatud kooslus esitab kava: Brett Deani „Carlo“, Arvo Pärdi “Adam’s Lament“ ja Lepo Sumera – Concerto per voci e strumenti, mis nädala pärast kõlab juba Salt Lake City’s.

Päev hiljem, 20. veebruaril saab kuulata fotograaf Kaupo Kikkase loengut vaikusest, muusikast ja mõtterännakutest. Kikkas on muusikaharidusega fotograaf, keda tuntakse kultuuritegijate ja -sündmuste jäädvustajana. Kirgliku rännumehena on tal palju huvitavat kõnelda ja fotodel näidata. Duo Erki Pärnoja (kitarr) ja Peedu Kass (bass) toovad  džässiõhtul „Kahe vaikuse vahel“ kokku kaks erinevat muusikavaldkonda. Erki on ansambli „Ewert and The Two Dragons“ liige, Peedu aga meie hinnatumaid noori džässimehi.

Festivali kulminatsiooniks on projekt „Tarkovski ja Tarkovski“, kus Tarkovsky Quartet koosseisus klaver, akordion, tšello ja saksofon esitab legendaarse filmirežissööri Andrei Tarkovksi filmidest inspireeritud loomingut. Oluline on siin seos Eestiga kuna oluline osa Tarkovski 20. sajandi filmiklassikasse läinud linateosest „Stalker“ on filmitud Eestis. Foto- ja videomaterjaliga isa filmidest ning kommentaaridega ilmestab kava Andrei Tarkovski juunior. Kava on huvitav seos vene intelligentsist ja prantsuse espriist – Tarkovsky Quartet liikme François Couturier´i teosed kannavad pealkirju: Doctor Faustus,  La passion selon Andrej,  Mychkine,  Maroussia,  Sardor, L’Apocalypse, Toliu, De l’autre coté du miroir, A celui qui a vu l’ange.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga