1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Tallinna Keskraamatukogus saavad lapsed harjutada eesti keeles lugemist koos lugemissõpradega
Tallinna Keskraamatukogus saavad lapsed harjutada eesti keeles lugemist koos lugemissõpradega

Tallinna Keskraamatukogus saavad lapsed harjutada eesti keeles lugemist koos lugemissõpradega

Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Lugemisühing kutsuvad muu kodukeelega 7-11-aastaseid lapsi eesti keelt harjutama. Raamatukogus ootavad väikeseid lugemissõpru 13-19-aastased noored vabatahtlikud ehk suured lugemissõbrad, kellega koos raamatuid lugeda.

Lugemissõprade kohtumised toimuvad märtsi keskpaigast mai lõpuni Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonnas (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40). Igal kohtumisel osaleb üks väike ja üks suur lugemissõber.

Suured lugemissõbrad on läbinud koolitused väikeste lugemissõprade innustamiseks ja koos lugemiseks. Ühiselt leitakse meeldivad ja huvitavad raamatud, loetakse teineteisele ette ning arutletakse loetu üle. Lisaks saab loetu põhjal mängida ja joonistada. Üks kohtumine kestab u 50 minutit ja on tasuta. Kohtumiste ajad lepitakse kokku individuaalselt.

Kohtumistel osalemiseks saab väikeseid lugemissõpru registreerida 12. märtsini. Vajalik on lapsevanema kirjalik nõusolek.

Lugemissõprade projekti avaüritus, kus väikestel ja suurtel lugemissõpradel on võimalik omavahel tuttavaks saada, toimub 13. märtsil kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Head Uudised GoodNews