Avaleht Eesti elu Tallinna Loomaaia fotovõistluse ZoFo 2014 võitjad selgunud
Tallinna Loomaaia fotovõistluse ZoFo 2014 võitjad selgunud

Tallinna Loomaaia fotovõistluse ZoFo 2014 võitjad selgunud

image009Tallinna loomaaia, Fotoluksi ja Õhtulehe poolt korraldatud fotovõistlus ZoFo 2014, mis sel aastal oli pühendatud  loomaaia 75. sünnipäevale, oli osavõtjaterohke: kokku laekus fotovõistlusele 1726 tööd 875 osavõtjalt. Peaauhinna, Fotoluks ASi poolt välja pandud Sigma DP2 Merrill kaamera väärtuses 799 eurot saab Natalija Berg oma fotoga “Veeagaam”.

Züriiliikmetel oli konkursile laekunud paljude kaadrite hulgast parimate valimine keeruline – on loomaaia asukate toredalt tabatud liikumist ja rahulikke hetki, on pildistatud külastajaid nii inimeste kui metsalindude näol, on õitsvat lilleaeda ja lemmikloomi. Reaalsusest on mõne pildi peal ka unistus saanud – näiteks foto kaunitest kaelkirjakutest Tallinna loomaaias.

Lisaks peapreemiale panevad auhinnad välja Tallinna Loomaaed ja Õhtuleht, mille hulgas on loomaaia kinkekaardid ja lehetellimused. Auhinnasaajate hulgas on Aimar Ranne fotod “Ahv” ja “Elevant”, Ülo Veldre foto “Tuuri esimesed tantsutuurid”, Aleksandri “Pootsman”, Kersti Lindströmi “Amuuri leopardi kutsikas”, Taavi Vaikmaa “Pole lennuk, aga lind?”, Tatjana Jatsenko “Vihmasadu” ja Kaidi Kontaveiti “Uudishimulik surikaat”. Õhtulehe eripreemia saab Karina Ordabajeva oma humoorika võistlusfotoga „I like food. Food taste good“ ja lasteloomaaia eripreemia läheb Maarika Roosile foto eest „Siiras rõõm“.

Novembrikuus on Tallinna loomaaial plaanis koostada fotovõistlusele esitatud töödest näitus koos konkurssi tutvustava seminari ja loodusfotograafide õppepäevaga.

Autasud antakse kätte Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses Ehitajate tee 150, loomaaia Õismäe-poolses lääneväravas, esmaspäeval, 15. septembril kell 16.00. Suures auditooriumis näidatakse nii auhinnatud töid kui ka valimikku konkursifotodest.

Kõik huvilised on oodatud!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga