1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Tallinna Ülikool pakub õpetajatele tasuta koolitusi
Tallinna Ülikool pakub õpetajatele tasuta koolitusi

Tallinna Ülikool pakub õpetajatele tasuta koolitusi

Eestikeelsele haridusele üleminek tekitab ärevust nii lapsevanemates kui õpetajates. Ladusama siirde toetamiseks korraldab Tallinna Ülikool tänavu kevadel kümneid koolitusi, mis aitavad õpetajatel uue olukorraga paremini toime tulla.

“Haridusmaastiku ühtlustamine on oluline samm Eesti ühiskonna sidusamaks muutmisel. Tallinna Ülikoolil on siin õpetajahariduse eestvedajana kanda vastutusrikas roll,” märgib ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse juhataja Hele Leek-Ambur. Eestikeelsele õppele ülemineku toetamiseks korraldatakse 2024. aasta kevadsemestril kokku 50 erinevat koolitust, mis on suunatud koolide ja lasteaedade õpetajatele, tugispetsialistidele ja teistele haridustöötajatele.

Haridusmaastiku ühtlustamine on oluline samm Eesti ühiskonna sidusamaks muutmisel. Tallinna Ülikoolil on siin õpetajahariduse eestvedajana kanda vastutusrikas roll.

Tuge saavad kõik õpetajad olenemata emakeelest

Eestikeelsele õppele üleminekuga muutub senisest mitmekeelsemaks ka eesti kool. “Ka eestikeelsete haridusasutuste õpetajad vajavad tuge uue olukorraga kohanemisel,” rõhutab Leek-Ambur. Nii pakutakse õpet kõigile haridustöötajatele olenemata nende emakeelest.

“Kursustel omandatud teadmised aitavad lisaks muukeelsele õpilasele toetada paremini ka eesti emakeelega last,” lisab humanitaarteaduste instituudi eesti keele kui teise keele dotsent Tiina Rüütmaa. “Muidugi tutvustame ka tänapäevaseid keeleõppemeetodeid ehk näitame, kuidas eesti keele kui teise keele õpe põnevamaks ja tulemuslikumaks muuta.”

Kursustel omandatud teadmised aitavad lisaks muukeelsele õpilasele toetada paremini ka eesti emakeelega last.

Humanitaarteaduste instituut pakub koolitusi mitmekeelses klassiruumis toimetulekust ja keeleteadlikust aineõppest. Eraldi on mõeldud õpetajatele, kelle keeleoskus uutele nõudmistele ei vasta.

Huvi on elav. “Meie õpetajatele suunatud C1-taseme keelekursuste kolm gruppi täitusid mõne hetkega,” märgib Rüütmaa. Selleks, et koolitusest saaksid osa ka väljaspool Tallinnat töötavad õpetajad, on üks neist online-kursus.

Esimene õppegrupp, mille kohad täitusid paari päevaga, alustas eile, 6. märtsil koolitusega “Kaasava hariduse rakendamine I ja II kooliastmes”.

  • Kokku pakuvad Tallinna Ülikooli haridusteaduste ja humanitaarteaduste instituudid alates märtsist kuni augustini kokku 50 erinevat koolitust ning vabu kohti veel on.
  • Haridustöötajad on oodatud koolitustega liituma. Rohkem infot leiab humanitaarteaduste instituudi kodulehelt ja haridusteaduste instituudi kodulehelt.
  • Koolituste läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Osalejatele on õpe tasuta.
  • Registreerumine on veel avatud!
Joanna Koovit Head sõnad on inimese hingele tõeline palsam. Uudiseid on igasuguseid, aga head on just need, mis panevad silma särama, annavad lootust ning kannavad sind julgelt edasi – teades, et headus on päriselt maailmas olemas!
Hea sõna muudab maailma.