Avaleht Eesti elu Tallinna Vaimse Tervise Keskuse tugikodu renoveeritakse 1,5 miljoni euro eest
Tallinna Vaimse Tervise Keskuse tugikodu renoveeritakse 1,5 miljoni euro eest

Tallinna Vaimse Tervise Keskuse tugikodu renoveeritakse 1,5 miljoni euro eest

Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Pelguranna tugikodu renoveerimine tagab senisest oluliselt paremad võimalused abivajajatele toetatud elamise teenuse osutamiseks.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on Pelguranna tugikodu renoveerimist oodatud juba pikisilmi, sest 1960. aastal ehitatud hoone tingimused olid tänaseks muutunud juba üpris kesiseks. „Tugikodu on kahtlemata väärika ajalooga, sest sellest majast sai alguse ka edukas Tallinna Vaimse Tervise Keskus, mis kandiski kuni 2004. aastani Pelguranna tugikodu nime,“ märkis Mölder.

„Nüüd saab maja täitsa uue kuue. Hoone fassaad saab soojustatud, vahetatakse uksed-aknad, ehitatakse soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ja põhisissepääsudele tuulekojad. Samuti on väga hea meel, et tugikodu saab oma tegevust laiendada, sest hoonesse on projekteeritud tube rohkem. Kokku tuleb 30 ühekohalist tuba, puhke-, pesu-, abi-, nõustamis- ja kontoriruumid ning ka spordisaal ja ühisköök,“ rõõmustas abilinnapea Eha Võrk.

Hoone projekteerimisel on arvestatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste liikumisvõimalustega. Rekonstrueerimisprojekti koostas Esplan, ehitustöid teeb Eviko.

Mölder lisas, et tugikodu ise, nagu nimigi ütleb, on inimestele kodu, kus aidatakse inimeste iseseisvust toetavas keskkonnas haigusest taastada ja arendatakse igapäevaeluks vajalikke oskusi. „Vaimse tervise teadlikkuse suurendamine ühiskonnas on väga tähtis. Pealinnas oleme jõudsalt arendamas ka erinevaid teenuseid, mis aitaksid murede korral toime tulla. Probleemidega ei tohi keegi jääda üksi,“ lisas Mölder.

Lähiajal valmib naaberkinnistule rajatud noortemaja, mis tagab paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused 30 erivajadusega noorele. Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatud projekti eesmärgiks on luua noortele elukeskkond, mis toetab nende iseseisvat kogukonnas elamist.