Home Eesti elu Tallinna vanalinna päevade viimane päev pakub retrohõngu
Tallinna vanalinna päevade viimane päev pakub retrohõngu

Tallinna vanalinna päevade viimane päev pakub retrohõngu

40. korda toimuvate Tallinna vanalinna päevade viimasesse päeva mahub mitmeid põnevaid tegevusi.

“Mitmesugust põnevat ja meelepärast tegevust jagub ka kogu viimaseks päevaks kõikjale vanalinna. Juubelifestivali lõpetab suur retrospektiiv-galakontsert pealavbal raekoja platsil. Kell 19 algaval kontserdil tulevad ettekandele 40 aasta jooksul vanalinna päevade lavalt kõlanud menulaulud,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. Esinevad Reet ja Robert Linna, Mihkel Raud, Stefan, Laura Prits, Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Karl Madis ning Alika Milova. Enne kontserti on võimalik kuulda trompetihelisid Raekoja tornist, mis rõõmustavad linnarahvast lähemalt ja kaugemalt.

Foto: Aurelia Minev

Snelli parki loodud LAHELA lastealal saab pühapäeval nautida Mullimeistri teadus- ja mulli-show’d, mis on mõeldud kõikidele olenemata vanusest. Tegu on show‘ga, kus lapsed ja noored saavad teadust avastada ning näha põnevaid katseid. Lisaks teadusele on kõigil võimalik teha suuri seebimulle. Lasteala programmis on veel teisigi loomingulisi ja arendavaid tegevusi, näiteks viktoriine, meisterdamist ja kunstiprojekte.

Foto: Aurelia Minev

Pärimuskülas Tornide väljakul toimub traditsiooniline rahvariiete tuulutamine, kus on võimalik oma rahvariideid näidata ning teiste omi imetleda. Toimuvad rahvarõivaste esitlused ning kuulda saab nende saamislugusid. Oma rahvarõivaisse ehitud ilu on võimalik jäädvustada päevapiltniku juures.

Foto: Aurelia Minev

Vanalinna päevadel võib linnarahvas osa saada Katariina Kirikus toimuvast gongitseremooniast. See loob rahustava, tasakaalustava, helge ja armastava ruumi, kus kahe tunni jooksul aeg maha võtta, rahuneda, lõdvestuda, mõtiskleda ja akusid laadida.

Vanamuusika sõpradel tasub külastada kell 15.00 Tallinna Raekoda, kus esineb vanamuusikaansambel Rondellus, ning kell 16.00 Oleviste kiriku Maarja kabelit, kus esineb tasuta kontserdiga vanamuusikaansambel Heinavanker.

Foto: Aurelia Minev

Kodulinna Maja eest stardib kell 22.00 aga Jaak Juske kummitustetuur, mille raames avastatakse ööhämaruses vanalinna kõige kuulsamad kummituspaigad.