1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Tallinnas viiakse läbi säästva tarbimise koolitus vaimupuudega inimestele
Tallinnas viiakse läbi säästva tarbimise koolitus vaimupuudega inimestele

Tallinnas viiakse läbi säästva tarbimise koolitus vaimupuudega inimestele

1425515_63276460MTÜ Vaimupuu ja keskkonnaportaal Bioneer korraldavad säästva tarbimise koolituse Tallinna vaimupuudega inimestele, eesmärgiga aidata neid mõista säästlikkuse olulisust praktilises elus.

Kui vaimupuudega inimesed oskavad mõistlikult kasutada toitu, vett, elektrit, tarbeesemeid ja sortida jäätmeid, siis säästab see nii raha kui loodust. Inimesed ei pea säästmiseks raha olemust mõistma.

MTÜ Vaimupuu koostöös keskkonnaportaaliga Bioneer  viib läbi  lihtsustatud keeles koolituse, kus osalejad saavad õpitut kohapeal katsetada, näiteks sortida jäätmeid ja teha ostunimekirja.
Koolitustel õpitakse säästma vett, elektrit, toitu, sorditakse jäätmeid ning räägitakse  taaskasutusest, moest, reklaamist, emotsiooniostudest jms. Koolituspäevade teemade kohta valmib  õppematerjal, mida osalejatele jagatakse.

Koolitused toimuvad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti toetusel ja koolitusele oodatakse vaid  Tallinnasse elanikuna registreeritud vaimupuudega inimesi ning vajadusel ka nende saatjad. Kohti on koolitusel 25 vaimupuudega inimese tarbeks ja  koolituse hind on kolm eurot.

Esimene koolituspäev toimub  homme, 15. novembril, teine koolituspäev on laupäeval,  22. novembril kella 12-15 Tallinna Puuetega Inimeste Koja ruumides (Endla 59).

Head Uudised GoodNews