Home Eesti elu TalTech ja Onninen sõlmisid ulatusliku koostöölepingu
TalTech ja Onninen sõlmisid ulatusliku koostöölepingu

TalTech ja Onninen sõlmisid ulatusliku koostöölepingu

Tallinna Tehnikaülikool ja aktsiaselts Onninen sõlmisid koostöölepingu, mille suurimad sihid on Eesti riigi elu- ja töökeskkonna atraktiivsemaks kujundamine, riigi konkurentsivõime tõstmine, aga ka Eesti tuntuse tõstmine tehnoloogiariigina. Koostöös tegeletakse muu hulgas ka uute tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamise ning katsetamisega.

Foto: TalTech

Raamlepingu kohaselt hõlmab koostöö teadus- ja arendustegevust, õppetööd, uusettevõtluse edendamist, aga ka teaduse ja ettevõtlikkuse populariseerimist. „Meie soov on alati olnud edendada laiemalt innovatsiooni ja kestlikku majandust, Tallina Tehnikaülikooli ja tehnilise hariduse toetamine on osa sellest,“ lausus AS Onninen juhatuse esimees Peeter Matt. „Saame pika kogemusega ettevõttena pakkuda oskusteavet, abi laborite sisustamisel ja ka praktikakohti. Seeläbi näeme võimalust tekitada Eestisse, eriti just energeetikavaldkonda, rohkem kompetentsi aktuaalsete lahenduste leidmiseks.“

Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikool pakub Onninenile alus- ja rakendusuuringuid ning erialaseid konsultatsioone, propageerib partneri tegevusega seotud erialade õpet, aga ka praktikat ja töötamist.

„Näen väga erinevaid ja ulatuslikke võimalusi ühendada tehnikaülikooli kompetents Onnineni pikaajalise praktilise kogemuse ning oskusteabega,“ tõdes inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev. „Saame liita nii taristu kui ka kõige väärtuslikuma ehk meie töötajate võimekuse, et anda tõuge inseneeria arengusse, näiteks energeetikas ja ehituses. Onnineni praktikakohad avavad tehnikavaldkonna tudengitele veel ühe võimaluse õppida oma ala ekspertidelt ning anda oma panus Eesti tuleviku kujundajana juba õpingute ajal,“ lisas Sergejev.

Kootööleping sõlmiti esialgu viieks aastaks, koostöö edenedes saavad partnerid lepingut täiendada ja uuendada.