Avaleht Loodus Täna algab Matsalu loodusfilmide festival
Täna algab Matsalu loodusfilmide festival

Täna algab Matsalu loodusfilmide festival

Matsalu loodusfilmide festival toimub sel aastal 16. – 20. septembrini Lihulas ning edasi üle Eesti erinevates linastuspaikades.

Tänaseks on festival kasvanud juba 12-päevaseks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja Pärnusse, Narva, Tallinnasse, Tartusse ja mujale.

Sel aastal on programmis 62 filmi, mis toovad vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma. Programmi mahuvad linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust. Festivali filmidest kolmandik linastub rahvusvahelises võistlusprogrammis. Filmid võistlevad kahes kategoorias: “Loodus” ning “Inimene ja loodus”. Parimad valib välja filmitegijatest ja loodusetundjatest koosnev žürii.

Festivali direktor Silvia Lotman leiab, et loodusfilmide festivali korraldamisel on oluline ka ise roheliselt mõelda. „Selle jaoks on erinevatel aastatel tehtud erinevaid jõupingutusi. Mõni aasta tagasi mõõtsime näiteks festivali rohelist jalajälge. Lisaks  proovime propageerida taimetoidu söömist, sel aastal on laupäeval näiteks toidu teemadel väga palju häid filme järjest, ning jäätmekäitlust. Selleks aastaks andis Nissan meile ka kaks elektriautot, et festivali käigus vajalikud sõidud oleksid võimalikult väikese jalajäljega,“ sõnas Lotman.“

Matsalu loodusfilmide festivali kavaga on võimalik tutvuda kodulehel www.matsalufilm.ee ning kõige operatiivsemalt olla kursis läbi Facebooki – Matsalu Loodusfilmide Festival.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga