Avaleht Tunnustus Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid“
Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid“

Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid“

Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid“, mille raames oodatakse 25. jaanuarini lugusid vabatahtlikest päästjatest, abipolitseinikest või tublidest kodanikest, keda tänada ja tunnustada selle eest, et nad aitasid möödunud aastal muuta Eesti turvalisemaks.

Juba teist aastat toimuva heategevusliku tunnustusürituse ellukutsuja ja eestvedaja on If Kindlustus, kes koostöös Abipolitseinike Kogu, vabatahtlikke päästjaid koondava päästeliidu ja Eesti inimestega tahab üles leida need eeskujud, kelle julge tegu on viimase aasta jooksul päästnud kellegi elu, ära hoidnud õnnetuse, aidanud tabada kurjategija või kes on mingil muul moel andnud panuse selleks, et elu Eestis oleks turvalisem. Juba veebruari alguses toimuval tunnustusüritusel tänatakse kõiki esitatud kandidaate ja silmapaistvamatele sangaritele kingitakse 1000 euro suurune reisitšekk vabalt valitud sihtkohta.

If Kindlustuse juhatuse liikme Artur Prauni sõnul ei taga turvalisust meie ümber vaid riik üksi. Üha olulisemaks on muutunud kogukondade ja inimeste enda panus. „Me näeme kindlustusseltsina iga päev, kui oluline on Eesti inimestele, et nende kodud ja lähedased oleksid kaitstud. Seetõttu peame oskama märgata ja tunnustada tublisid inimesi meie seast, näiteks vabatahtlikke päästjaid ja abipolitseinikke, kes kõik tulevad vabast ajast, laste ja perede kõrvalt välja selleks, et Eestis oleks turvalisem elada. Me peame neid inimesi rohkem esile tõstma, tänama ja tunnustama. See ei saa olla üksnes riigi ülesanne. Oma panuse peab andma ka erasektor, “ ütles Praun

„Otsime sangarit“ tunnustuskampaania tänavused patroonid on vennad Tõnis ja Madis Milling, kes mõlemad osalevad päevatöö kõrvalt väga aktiivselt vabatahtlikus teenistuses. Meelelahutaja ja üritusturundaja Tõnis on 2007. aastast abipolitseinik ja riigikogu liikmest näitleja Madis 2012. aastast vabatahtlik päästja. Lisaks on mõlemad tegevad kaitseliidus.

Tõnis Milling: „Eestis on üle 1000 abipolitseiniku ning umbes 3500 vabatahtlikku maa- ja merepäästjat, kes ei tee seda tööd raha ega kuulsuse pärast. Me ei tohiks nende panust võtta iseenesestmõistetavalt, mistõttu ongi oluline, et me oskaksime neid märgata ja neid inimesi tunnustada.“

Madis Milling: „Tähtis on, et inimesed üle Eesti annaks aktiivselt teada sangaritest meie seas, et me saaksime neid eeskujuks võtta ja üheskoos juba veebruari alguses väärikalt tänada.“

2017. aastal esitati ligi 60 lugu inimestest, kes on aidanud muuta Eesti turvalisemaks. Lisaks kõigi nende inimeste tunnustamisele tõsteti eriliselt esile neli inimest:

Pärnus elav Roland Mitt, kes päästis Pärnu jõest 14-aastase noormehe. Poiss oli rulatades kailt vette kukkunud ja poleks ise külmast veest välja pääsenud.

Lääne-Virumaalt pärit Voldemar Zaidullin, kohaliku vabatahtliku päästekomando juht ja asutajaliige ning merepäästja, kes lisaks sadadele päästejuhtumitele reageerimisele päästis külmumissurmast mitu inimest.

Keilas elav Ronald Wilhelm Rozin, kes lisaks päevatööle turvafirma patrullis on tubli abipolitseinik ja aitas politseil jälile jõuda Keilas palju kurja teinud röövimisjuhtumitele.

Lääne-Virumaal elav vabatahtlik päästja ja meeskonnavanem Kersti Lipvars näitas ülimalt pühendunud vabatahtlikutööga, kui oluline on väikses kogukonnas turvalisuse eest seismine ja vabatahtliku tegevuse arendamine.