1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Täna tähistatakse hea sõna päeva: ütle kellelegi midagi head!
Täna tähistatakse hea sõna päeva: ütle kellelegi midagi head!

Täna tähistatakse hea sõna päeva: ütle kellelegi midagi head!

Hea sõna päev on Peaasi.ee poolt ellu kutsutud, et juhtida tähelepanu sellele, kui oluline on lisaks märkamisele ka teisi inimesi heade sõnadega tunnustada ja tänada. Peaasi.ee veebis said inimesed kirja panna oma lemmiksõnu, millega tänatakse ja tunnustatakse sõpru, pereliikmeid, töökaaslasi.

On oluline lisaks märkamisele ka teisi inimesi heade sõnadega tunnustada ja tänada.

Foto: Freepik

Tänu väljendamiseks oli populaarseim sõna „aitäh“. Tunnustamiseks kasutatakse enim väljendeid nagu „sa oled imeline”, „sa tegid hästi”, „suurepärane töö”, „olen sinu üle uhke”. Välja toodud enim levinud ütlemine tunnustamiseks ja tänamiseks on „aitäh, et oled olemas“. Vähem levinud ilusad ütlemised olid veel: sa oled piisav, sinusarnaseid inimesi võiks rohkem olla, on tunda, et panustad kogu südamest!

Tunnustamiseks kasutatakse enim väljendeid nagu „sa oled imeline”, „sa tegid hästi”, „suurepärane töö”, „olen sinu üle uhke”.

Foto: Shutterstock

Peaasi.ee tegevjuhi, kliinilise psühholoogi Anna-Kaisa Oidermaa sõnul võiks tunnustamine ja tänamine olla oluline osa meie igapäevaelust.

„Teistele hästi ütlemine ja nende tunnustamine toob kaasa positiivseid emotsioone nii neile, kellele öeldakse, kui ka ütlejale endale. On leitud, et inimesed, kes regulaarselt avaldavad tänu ja tunnustavad teisi, kogevad suuremat rahulolu ja elurõõmu,” selgitas Anna-Kaisa Oidermaa.

Teistele hästi ütlemine ja nende tunnustamine toob kaasa positiivseid emotsioone nii neile, kellele öeldakse, kui ka ütlejale endale.

  • Hea sõna päeva tähistamine toimub kolmandat korda vaimse tervise vitamiinikuuri positiivsete emotsioonide nädala raames. Sel aastal on vitamiinikuuri fookuses töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomine igapäeva toimetuste saginast.

Sõnapilv enim välja toodud headest sõnadest: 

Missugust vaimse tervise vitamiini sinul kõige enam vaja on? Tee test 

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on.

  • Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha SIIN.
Head Uudised GoodNews