Avaleht Eesti elu Täna tähistatakse neljandat korda mitmekesisuse päeva
Täna tähistatakse neljandat korda mitmekesisuse päeva

Täna tähistatakse neljandat korda mitmekesisuse päeva

Tänavune Mitmekesisuse päev keskendub toidule, võimalusele tutvuda erinevates söögikohtades mitmekesiste päeva- ja eripakkumistega. Mitmekesisuse päev tuletab meelde, et mitmekesisus toob kokku, rikastab meie elu igapäevaselt ja tänu väga erinevate inimeste tööle jõuab ka söök meie lauale.

Eestis pakutakse paljude rahvusköökide toite ning kombinatsioone maailma maitsetest. Tänavune Mitmekesisuse päev keskendub toidule, kus rahvusköökide kõrval teevad mitmekesisuse päeva- ja eripakkumisi vegan-söögikohad, tuntud gurmeerestoranid ja kohvikud. Kõige suurem valik on 25. aprillil just vegantoidu sõpradele, sest lisaks VegMachine’ile Tallinnas ja GenKöögile Tartus pakuvad vegan-valikut ka Daily kohvikud ja Solarise keskuse söögikohad.

„Mitmekesisuse teadvustamisest saadav kasu on nii majanduslik kui emotsionaalne,“ ütles Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ekspert Kelly Grossthal. „Mitmekesisust mõistetakse ehk kõige hõlpsamini toidu kaudu, seepärast keskendumegi tänavu toidule. Tasub mõelda, et ka kõige lihtsama roa jõudmiseks taldrikule on vaja läinud väga erinevate inimeste jõupingutusi.“

Mitmekesisuse päeval osalevad mh süüria kööki pakkuv Ali Baba, VegMachine, GenGöök, 21 Daily kohvikut, kolm Mamo esindust, restoranid CRU, La Tabla ja Monaco, Amps Kaubamajas, Jätsirull Mustamäe keskuses, Fellin kohvik-restoran Viljandis Vigri, Viktus, Tokumaru, Aseri resto Löwenruh, Smile Cafe, Kuusk Hernesto, kõik Solarise keskuse söögikohad ning sel päeval pakub ekskursioonidel defitsiitseid suupisteid Viru hotelli KGB muuseum.

Päeva tähistamisel löövad kaasa üle Eesti kümned tööandjad ja organisatsioonid, kes korraldavad sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis päevakohaseid üritusi! Näiteks ISS Eesti kutsub toitlustama pagulasena Eestisse saabunud ja siin pereäri alustanud Damascus Foodi esindaja, Vene Rahvakultuurikeskus Bereginja korraldab Haapsalus avatud uste päeva, üleval on näitus ning toimub kaitsenukku „Jumala silm“ valmistamise töötuba. SEB pank pakub sel päeval oma Tornimäe kontoris viipekeelse tõlgi teenuseid. Swedbankis avatakse Liivalaia 8 kliendisaalis Suu ja Jalaga Maalivate Kunstnike näituse “Jalaga maalitud maailma värvid” ja oma töötajatele peetavat loengut kultuuriliste erinevuste rollist rahvusvahelises organisatsioonis kantakse live’is üle panga Facebooki kontol. Lähemalt söögikohtadest ja .sündmustest aadressil humanrights.ee..

Tänavu toimub Eestis mitmekesisuse päev juba neljandat korda ning selle eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Mitmekesisuse päeva korraldab Eesti Inimõiguste Keskus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga