1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Täna toimub rahvusvaheline hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“
Täna toimub rahvusvaheline hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“

Täna toimub rahvusvaheline hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“

Täna toimub rahvusvaheline hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“Tallinnas tänasest laupäevani toimuv rahvusvahelise haridusassotsiatsiooni Association for Educational Assessment (AEA) hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“ keskendub õpilaste nüüdisaegsele hindamisele.

Konverentsil astuvad üles paljud tuntud ja tunnustatud haridustegelased üle maailma. Konverentsi avavad Eesti poolt riigikogu liige Jaak Aaviksoo ja Sihtasutus Innove juhatuse liige Robert Lippin.

Jaak Aaviksoo sõnul nõuab elu 21. sajandil inimestel lisaks akadeemilistele teadmistele palju erinevaid oskusi. „Tänase maailma märksõnad on kohanemisvõime, loovus, kriitiline mõtlemine, suhtlemine, infotehnoloogia, otsustamine ja meeskonnatöö. Peame õppima hindama lisaks õigetele ja vigadeta vastustele ka kõiki neid oskusi, ilma milleta tulevikus ka kõige targem inimene toime ei tule,” selgitas ka haridusministri ametit pidanud Aaviksoo.

Konverentsil osaleb pea 260 haridusvaldkonna spetsialisti maailma väga erinevaist paigust Soomest Bangladeshi ja Nepaalini. Kolme konverentsipäeva jooksul toimuvad nii ettekanded kui ka paljud erinevad temaatilised töötoad.

Üritus toimub Meriton Grand Conference Spa hotelli konverentsikeskuses, konverentsi partnerorganisatsioon Eesti poolt on Sihtasutus Innove.

Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.

Head Uudised GoodNews