1. Avaleht
  2. Politsei
  3. TÄNU PEALTNÄGIJALE I Tähelepanelik teataja aitas politseil tabada katalüsaatori vargustes kahtlustatavad
TÄNU PEALTNÄGIJALE I Tähelepanelik teataja aitas politseil tabada katalüsaatori vargustes kahtlustatavad

TÄNU PEALTNÄGIJALE I Tähelepanelik teataja aitas politseil tabada katalüsaatori vargustes kahtlustatavad

13. jaanuari öösel pärast südaööd sai politsei teate, et Kilingi-Nõmmel toimub ühe sõiduauto juures kahtlane tegevus ja auto alt lendab sädemeid. Hiljem selgus, et autolt varastati katalüsaator. Varguse toimepanemises kahtlustatavad Läti noormehed tabati veel samal ööl ja asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

„Tähelepanelik inimene andis meile teada, et ta nägi, kuidas ühe tänava äärde pargitud sõiduauto alt lendab sädemeid. Kes auto juures askeldab või kui palju neid askeldajaid on, seda teataja pimedas ei näinud. Patrull reageeris kohe teatele, aga kohale jõudes selgus, et auto juures pole enam kedagi. Küll aga tuvastas politsei, et masinalt on varastatud katalüsaator,“ rääkis Pärnu politseijaoskonna Pärnumaa piirkonnagrupi juht Tõnu Kivis.

Katalüsaatori varastamises kahtlustatavad mehed tabas patrull veidi hiljem Kilingi-Nõmmes, kui politsei tähelepanu köitis aeglaselt mööda tänavat sõitev Audi, mille aknad olid seestpoolt udused.

„Patrull andis Audile peatumismärguande. Sõidukis oli kolm noort Läti meest, kes paistsid väga närvilised. Juhiroolis istunud mehe sõnul tulid nad Pärnust kasiinost. Selgitus oli ebausutav ning masina kontrollimisel leiti pagasiruumist ketaslõikur ja kaks katalüsaatorit,“ ütles Kivis.

„Tänan pealtnägijat, kes meile kiirelt kahtlasest tegevusest teada andis ja tänu kellele politsei kahtlustatavad ruttu kätte sai,“ ütles Kivis.

Politsei pidas 25-, 19- ja 22-aastased mehed kinni ja alustas varguse uurimiseks kriminaalmenetlust.

Head Uudised GoodNews