1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo piletid on nüüd müügil!
Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo piletid on nüüd müügil!

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo piletid on nüüd müügil!

Täna keskpäeval algas piletimüük suvisele Tartu 2024 laulu- ja tantsupeole. 16.-22. juunini vältav pidu toob laulukaare alla ja tantsumurule ligi 15 000 osalist.

Peonädalaks jõuab Tartusse lauljaid üle kogu Eesti, tantsijad tulevad kokku Tartust, Tartumaalt ja peol osalevad ka väliseesti kollektiivid. Koos tähistatakse kultuuripealinna aastat ning jutustatakse lugu oma juurte hoidmisest, mis teeb päriselt õnnelikuks.

Laulu- ja tantsupeo avavad 16. juunil kaks “Juure juures” tantsupeo etendust, mis toimuvad looduslikus keskkonnas Tartu lumepargis. “Sümboolselt oleme lähedal ka Eesti Rahva Muuseumile, ent keskkond, mille lumepargi nõlvade vahel loome, saab olema midagi maagilist ja kindlasti kogemist väärt nii tantsijatele kui ka külalistele,” rääkis tantsupeo kunstiline juht Kristel Maruste.

18. juunil kogunevad kõik lauljad ja tantsijad Vabaduse puiesteele suureks kontsert-simmaniks “Laia ilma peal”, mis täidab südalinna üheks õhtuks meeleoluka orkestrimuusikaga, et nõrkemiseni tantsida ja lauljatele peo teatepulk üle anda. Päeval toimuvad ka toredad minikontserdid rahvusvahelistelt külalistelt, ent kus ja mis täpselt toimuma saab, jääb hetkel veel saladuseks.

Lauljate hääled kõlavad rongkäigus ja laulukaare all juba 22. juunil. “Laulupeo üks oodatuim hetk on kindlasti see, mil kõlab ühendkooride esituses Rasmus Puuri ja Doris Kareva kirjutatud Tartu peo nimilugu “Õnn ja rõõm”, mida mul on au dirigeerida,” sõnas laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing.

Sündmuste ja piletiinfoga saab lähemalt tutvuda kodulehel.

Head Uudised GoodNews