Avaleht Eesti elu Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskused ühinevad suureks suviseks külastusmänguks
Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskused ühinevad suureks suviseks külastusmänguks

Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskused ühinevad suureks suviseks külastusmänguks

Foto: Maris Mägi

1. juunil, lastekaitsepäeval, antakse Tartu Raekoja platsil avalöök läbi suve kestvale H2O külastusmängule, kuhu on kaasatud 14 Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskust. Mäng kestab 31. augustini ning mängu lõpus läheb loosimisele üle 30 vinge auhinna.

H2O külastusmäng pakub meelelahutuslikku ja harivat koosolemist. Külastusmängu patroon Mart Noorma rääkis, et mängu läbi saab teada kuidas ja millal tekkis vesi Maa peale? Mis seos on muumial veega? Kas palja silmaga saab näha maailma kõige väiksemat õistaime? Läbi põneva katse võib jõuda saladuse jälile – kuidas on vee peal võimalik kõndida ning kes teevad seda igapäevaselt? Samuti saab läbi mängu tuttavaks vees elavate või veega seotud kalade, taimede, loomade ja lindudega.

Külastusmängus osalevad: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseum (kuhu alla kuuluvad Tartu Ülikooli kunstumuuseum, tähetorn ning Tartu Ülikooli muuseumi Hullu Teadlase kabinet), RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Luua arboreetum ja püsinäitus „Peipsi järve elu tuba”.

Kokku üle 2000 euro väärtuses auhindu on välja pannud Eesti Rahvamuuseum, V spaa- ja konverentsihotell, Tartu Terminal, Sajutu seikluspark ja Valmiermuiža restoran Lätimaal, Vudila mängumaa, mängus osalevad külastuskeskused ja veel paljud teised.

H2O külastusmäng avatakse pidulikult Tartu Raekoja platsil 1. juuni hommikul kell 9.30. Mängu avavad Tartu vallavanem Aivar Soop ning Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusma. Mängu avamise järel toimub rongkäik Tartu loodusmaja juurde, kus H2O külastusmängu telgis saab tutvuda mängus osalevate keskustega ning alustada külastusmängu mängimisega.

Kommentaarid