Avaleht Eesti elu Tartu sotsiaalhoolekande aastakonverentsil käsitletakse ellujäämiskunste
Tartu sotsiaalhoolekande aastakonverentsil käsitletakse ellujäämiskunste

Tartu sotsiaalhoolekande aastakonverentsil käsitletakse ellujäämiskunste

Täna toimub Tartus sotsiaalhoolekande aastakonverents „Ellujäämiskunstid muutunud maailmas“.

Konverentsi teemad lähtuvad selleaastasest kogemusest, mil koroonaviiruse levik muutis paljude inimeste igapäevaelu ning mitmed tööd pidid tehtud saama iseseisvamalt ja üksikumalt kui kunagi varem.

„Konverentsil pöörame erilist tähelepanu inimeste vaimse tervise hoidmisele,” sõnas Tartu abilinnapea Mihkel Lees. “Töötamine ja õppimine kodus, aja ja ruumi jagamine mitmel rindel ja klienditeenindus ilma otsese kontaktita on toonud paljudele inimestele suuri väljakutseid. Sealhulgas on see andnud ka võimaluse mõtestada senisest paremini tööl käimise tähendust, suhete hoidmise võimalusi ning pingete maandamise nippe.“

Kuidas korraldada distantsilt kliendisuhteid? Mil moel töötada kodustes tingimustes, kus sageli on palju segajaid? Kuidas kõige selle juures, mida viiruse levik kaasa tõi, säilitada vaimne ja füüsiline tervis? Neid küsimusi aitab lahti mõtestada täna Tartus toimuv sotsiaalhoolekande konverents, kus osalevad sotsiaalküsimustega kokku puutuvad spetsialistid üle Eesti. Aktuaalsetel teemadel esinevad teiste seas vaimse tervise koolitaja, psühholoog, pedagoog, pereterapeut, veebikonstaabel ja endine vallavanem. Konverentsi modereerib muusik Marek Sadam.

Konverents toimub sel aastal esmakordselt ka veebiülekandena nendele, kes ei soovi või ei saa kohale tulla ning on registreerunutele kuu aja jooksul järelevaadatav. Mitteregistreerunutel on Tartu linnavalitsuse poole pöördudes võimalus osta konverentsi järelvaatamise õigus.

Konverentsi korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.