Home Kunst Fotograafia Tartu tähetorn kutsub seitsmel õhtul järjest taevast vaatlema ja pildistama
Tartu tähetorn kutsub seitsmel õhtul järjest taevast vaatlema ja pildistama

Tartu tähetorn kutsub seitsmel õhtul järjest taevast vaatlema ja pildistama

Tartu tähetorn kutsub seitsmel õhtul järjest taevast vaatlema ja pildistama.

Vaatlusõhtud toimuvad sel nädalal esmaspäevast pühapäevani kell 19-21 tähetorni õuel selge ilmaga. Toimumisest annab Tartu tähetorn teada oma Facebooki lehel vähemalt kaks tundi enne vaatluse algust.

Vaatlusnädal toimub Tartu tähetorni astrofotokonkursi raames. Konkursile saab fotosid saab esitada kuues kategoorias: kuu, süvataevas, päikesesüsteem, tähistaevas, atmosfäärinähtused ja linna astrofotograafia. Pildid peavad olema tehtud 2021. või 2022. aasta jooksul. Võistlustöid saab esitada ja täpsema konkursiteabega tutvuda siin.

Konkursil osalejaid hinnatakse kolmes vanuserühmas: kuni 12-aastased, 12–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. Töid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad füüsik ja teadusfotograaf Jaak Kikas, teadusajaloolane ja tähetorni astronoomialoengute eestvedaja Lea Leppik ning astrofotograaf ja Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Kadri Tinn. Parimad tööd jõuavad näitusele, mis avatakse märtsis. Näitus jääb Tartu tähetornis avatuks terveks aastaks. Iga kategooria kolmele parimale on Photopoint, Teleskoobid.ee ning Tartu Ülikooli muuseum välja pannud auhinnad.