1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Tartus alustas tööd Ukraina infokeskus
Tartus alustas tööd Ukraina infokeskus

Tartus alustas tööd Ukraina infokeskus

Tartus alustas aadressil Ülikooli 17 tööd Ukraina infokeskus, kus sõjapõgenike abistamise ja nõustamisega tegelevad Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna koordinaatorid.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on infokeskuse eesmärgiks pakkuda sõjapõgenikele vajaminevat tuge ühest kohast. “Koordinaatorite ülesandeks on Tartusse saabunud sõjapõgenike abistamine ja selleks vajalike tegevuste koordineerimine partneritega,” sõnas Lees.

Koordinaatorite ülesannete hulka kuulub inimeste nõustamine infotelefonis ja kohapeal, sõjapõgenikke abistavate organisatsioonide ja algatuste info ja tegevuste vahendamine, eesti keele õppe koordineerimine, sõjapõgenike toetamine e-lahenduste kasutamisel, neile mõeldud teenuste ja toetuste kohta info jagamine, sh infotundide korraldamine nii sõjapõgenikele kui ka nendega tegelevatele spetsialistidele. Lisaks haldavad koordinaatorid sõjapõgenikega seotud sotsiaalmeediat ja veebisuhtlust, sh tegelevad ka võimaliku valeinformatsiooni tuvastamise ja ümberlükkamisega.

1. novembrist 2022 kuni 31. oktoobrini 2023 töötavad Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnas tähtajalist seitse koordinaatorit. Ukraina infokeskuse tegevust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Sõjapõgenike koordinatsioon Tartu linnas” raames, milles Tartu linn osaleb juhtpartnerina.

  • Ukraina infokeskus on avatud tööpäeviti järgmistel aegadel: E 13-19, T 10-18, K 10-18, N 13-19, R 10-16. Infotelefonid: 5918 2057 ja 5919 9067.
Head Uudised GoodNews