Avaleht Haridus TEADMISED TÄNAPÄEVA NOORTELE I TTÜ maapõuelabori haridusprogramm ootab osalema
TEADMISED TÄNAPÄEVA NOORTELE I TTÜ maapõuelabori haridusprogramm ootab osalema

TEADMISED TÄNAPÄEVA NOORTELE I TTÜ maapõuelabori haridusprogramm ootab osalema

Tallinna Tehnikaülikooli Mektorys avas uksed maapõuelabor Green Rock Lab, mille haridusprogramm pakub õpetajatele uusi võimalusi Eesti koolides maateadusi õpilasteni viia.

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogiainstituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul annab uus haridusprogramm koolinoortele võimaluse saada teadmisi ja kogemusi maateadustest (earth science). “Õpilane saab sissevaate maapõueteemadesse, mida koolipingist või õpikust pole paraku võimalik saada. Näiteks oleme toonud kohale uudistamiseks tüki maapõue ehk puursüdamiku, mille erinevaid kihte uurides saab teha põnevaid järeldusi. Oma silmaga saab uurida Eesti tähtsamaid maavarasid ja näitame, millist möödapääsmatut rolli mängivad maapõueressursid meie argielus. Näiteks kas mõtleme sellele, et nutitelefoni jaoks kulub mitmeid kümneid väärtuslike toormeid maapõuest?“ kirjeldas Hints.

Interaktiivseid tegevusi ja viit töötuba hõlmav haridusprogramm on eelkõige mõeldud 9.–12. klasside õpilastele, ent ka nooremad on oodatud laborist osa saama. “Oluline on anda tänapäeva noortele teadmised, et kliimaneutraalsus ei tähenda seda, et meie maapõueressursid jäävad puutumata, vaid meie tulevik on see, et meil tuleb leida nutikaid ja jätkusuutlikke viise, kuidas nendega targalt ümber käia,” lisas Hints.

Maapõuelabor on avatud Mektory hoones Tallinnas. On loodud ka hulk netiülesandeid nii üksi kui ka mitmekesi lahendamiseks. Õpetajad saavad uues haridusprogrammis osalemise soovist teada anda aadressil carina.potagin@taltech.ee.

Labor Green Rock Lab on nime saanud Eestis leiduva glaukoniitliivakivi järgi, mis on rohelist värvi. Labor on valminud TTÜ geoloogiainstituudi eestvedamisel. Selle ehitamist on toetanud Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituudi toormaterjalide innovatsioonivõrgustik, kuhu kuulub 315 Euroopa ülikooli, teadusasutust ja suurettevõtet.