1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Teater Vanemuine läheb Soome
Teater Vanemuine läheb Soome

Teater Vanemuine läheb Soome

Haldjakuninganna_1507Vanemuise teatril on kaks vaimustavat ja tavatut ooperilavastust, mis jõuavad publiku ette nüüd ka Helsingis. Henry Purcelli „Haldjakuninganna“ etendub Soome Rahvusooperis 12.11. ja Tauno Aintsi „Rehepapp“ 13.11. Mõlemad lavastused on pälvinud suure publikumenu aga ka kriitikute heakskiidu.

Semi-ooper „Haldjakuninganna“ on värvikas, mänguline, paiguti lausa hullumeelsena näivate finessidega semiooper. Lavastaja Saša Pepeljajev pole tagasi hoidnud oma ülilennukat fantaasiat ega pööraseid lahendusi – ta lisab neid igal hooajal juurde. Suurepärased artistid ja erakordsed masinaid tekitavad vaimuka sünergia sõna-, tantsu- ja muusikateatri vahel. Soomes toimuv etendus jääb sellele omanäolisele lavastusele eelviimaseks, päris viimane „Haldjakuninganna“ etendus antakse Tallinnas 23. 11. Rahvusooperis Estonia.

„Rehepapi“ kuulsus on suur raamatuna ja nüüd ka ooperina. Laval on kunstiliselt vaimustav kooslus ja peaosas lavastaja Marko Matvere. Tauno Aintsi „Rehepapp“ on ooper nagu elu ise, ainult et veel värvikam. Meist endist eile, täna, homme… sest ühel määrdunud maal elab kummaline segu rahvast, kes usub ja loodab ikka paremat, kuigi neid ümbritseb aasta läbi üks lõputu november.Rehepapp_plakat_ok.indd

Vanemuise teatril on Soome Rahvusooperiga soojad ja pikaajalised sidemed. Eelmisel ringreisil Helsingisse 2007. aastal jõudsid Soome Rahvusooperi lavale ballett „Peer Gynt“ ja ooper „Tosca“. Paar aastat varem, 2005. aastal käis Vanemuine Helsingis gastrollil tantsulavastusega „Armastuse tango” ja ooperiga „Madame Butterfly”.

 

Head Uudised GoodNews