Avaleht Kunst TEHTUD JA TEGEMATA MONUMENDID! Tauno Kangro näitus “Tehtud ja tegemata monumendid” tutvustab seni varjul olnut
TEHTUD JA TEGEMATA MONUMENDID! Tauno Kangro näitus “Tehtud ja tegemata monumendid” tutvustab seni varjul olnut

TEHTUD JA TEGEMATA MONUMENDID! Tauno Kangro näitus “Tehtud ja tegemata monumendid” tutvustab seni varjul olnut

002003. märtsil kell 16 avab skulptor Tauno Kangro Eesti Rahvusraamatukogu fuajees oma näituse “Tehtud ja tegemata monumendid”, mis jääb avatuks kogu märtsikuu jooksul.

Näitus on väike läbilõige valminud monumentidest ja osa neist, mis on tegemata jäänud või alles teostamisel.

Tauno Kangro ütleb, et skulptuur on väga põnev eriala ja iga uus koht on kui väljakutse ideede tekkeks. Enamasti on tema tehtud taiesed mõeldud konkreetsesse kohta.

“Muidugi on teemad, mis on personaalselt hingelähedasemad: Eesti ja Põhjamaadega seotud mütoloogia – Kalevipoeg, Suur Tõll ja teised, samuti loomaskulptuurid, kus tihtilugu omamoodi “kiiks” sees,” jutustab skulptor. “Olen olnud õnnega koos ja saanud modelleerida suuri aktiskulptuure — näiteks “Maardu armunud”, “Viimsi haldjas”, Musumäe graniitskulptuurid “Hetk enne suudlust” ja “Hetk pärast suudlust” ning mitmed teised. Arvan, et oma parimad monumendid ehk monumentaalteosed teen ma nüüd, lähitulevikus! Olen saavutanud selle, kus suudan oma ideid ellu viia, olgu see kui raske või võtku kui palju aega tahes! Olen õnnelik ja hingelt monumentalist.”

0041

Näitus “Tehtud ja tegemata monumendid” ootab kõiki kunstihuvilisi alates neljapäevast, 3. märtsist kuni 31. märtsini.

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga