1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. TÕELINE KANGELANE I Turvatöötaja päästis tulekahjust 2-aastase lapse koos isaga
TÕELINE KANGELANE I Turvatöötaja päästis tulekahjust 2-aastase lapse koos isaga

TÕELINE KANGELANE I Turvatöötaja päästis tulekahjust 2-aastase lapse koos isaga

Valga korterist edastas möödunud nädala ühel õhtul kella kümne paiku suitsu- ja vinguandur Nublu tulehäire. Esmaseks kontaktiks märgitud pereisaga G4Si juhtimiskeskus ühendust ei saanud, kuid tema abikaasa esialgu patrulli reageerimist ei soovinud ja lubas ise asja kontrollida.

Edastusid uued tulehäired, mille peale otsustati naisega taas ühendust võtta ja jõuti arusaamale, et patrull tuleks siiski välja saata, sest mees pidavat kodus olema koos 2-aastase lapsega.

Kohale jõudes oli trepikoja uks lukus, kuid fonolukust helistades lasid naabrid patrulli sisse.

„Jooksin viiendale korrusele korteri ukse taha ja kuulsin kogu aeg anduri häiresignaali. Korteri uks oli lukustamata ja sain selle avada. Sealt tuli vastu suitsupahmakas ja terve korter oli suitsu täis. Vaatasin kiirelt korteris ringi ja leidsin ühest toast magava mehe ja 2-aastase lapse. Ajasin kõvasti raputades mehe üles ja võtsime ka lapse ning saatsin nad välja. Sisenesin ise taas korterisse ja leidsin pliidilt kärssava poti koos toiduga. Panin pliidi kinni ja tõstsin poti kraanikaussi,“ selgitas G4Si patrulli turvatöötaja Veiko Vaiksoo.

Seejärel avas turvatöötaja tuulutamiseks korteris aknad. Kohale saabunud kiirabi vaatas isa ja lapse üle. Kuna nad olid vingu sees maganud, siis viidi laps koos isaga haiglasse jälgimisele.

Head Uudised GoodNews