Avaleht Poliitika Toomas Hendrik Ilves lõpetab ametliku visiidi Taanis
Toomas Hendrik Ilves lõpetab ametliku visiidi Taanis

Toomas Hendrik Ilves lõpetab ametliku visiidi Taanis

MargretheTaanis ametlikul visiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves kohtus täna kuninganna Margrethe II-ga, kes andis Eesti riigipeale audientsi ning parlamendi spiikri Pia Kjærsgaard’iga. Samuti vestles riigipea NATO endise peasekretäri Anders Fogh Rasmussen’iga, osales Taani Tööstuse Liidu korraldatud IT-ümarlaual, tervitas Eesti-Taani ettevõtluskohtumise osalisi ning kohtus kohaliku eestlaskonnaga.

Kohtumine Taani parlamendis, kus osalesid nii Eesti kui Taani parlamendiliikmed, keskendus rändekriisile, millega Euroopa Liit silmitsi seisab, liikmesriikide solidaarsusele põgenike vastuvõtmisel ning sellega seotud hirmudele ja teadmatuse leevendamisele. Rändekriis lõhestab ühiskondi sisemiselt ning on mitmes riigis nähtavale toonud äärmusparteid.

Eesti ja Taani IT-ettevõtjad ning riigiametnikud kokku toonud nn digiümarlaual räägiti, kuidas IT-vallas edukad Eesti ja Taani saaksid olla Euroopa Liidus teenäitajad piiriüleste digiteenuste ja IT-lahenduste rakendamisel, mille oluliseks osaks on Eesti-Taani ning Põhja- ja Baltimaade piirkondlik koostöö. Ümarlaual arutati ka IT-ettevõtluse kliima soodustamise üle Euroopas.

NATO endise peasekretäri Rasmusseniga arutas president Ilves Euroopat ja Atlandi-ülest ruumi mõjutavat julgeolekupilti, kus NATO on alates mullusest Walesi tippkohtumisest valinud ohtudele vastu astumiseks heidutuspoliitika.

Eile kohtus president Ilves Taani peaministri Lars Løkke Rasmusseni ja Taani äriliidritega ning esines julgeolekupoliitika arutelul Taani Välispoliitika Ühingus koos endise välisministri Uffe Ellemann-Jenseniga.

Eesti riigipea lahkub Kopenhaagenist täna õhtul.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga