Home Tunnustus TUNNUSTUS! Eesti parim kondiiter on Eesti Leivatööstus
TUNNUSTUS! Eesti parim kondiiter on Eesti Leivatööstus

TUNNUSTUS! Eesti parim kondiiter on Eesti Leivatööstus

Eile esitleti Tallinna Toidumessil Eesti Leivaliidu korraldatud kondiitrite võistluse töid ning kuulutati välja parimad tordimeistrid. Esimese koha pälvis Eesti Leivatööstus originaalse tordiga, mille valmistamisele kulus kokku ligi 40 töötundi.

Eesti Leivatööstuse kondiitri, võidutöö autori Kadri Reinachi sõnul koosnes tort red velveti põhjast, laimi-jogurti kreemist ning vaarikatest, katteks oli kasutatud nii tavalist kui ka karamellišokolaadi. “Kuna tegemist oli juubeliks valmiva tordiga, siis tundus sobiv see just pudelikujuline teha,” selgitas kondiiter. Kõrge tunnustuse pälvinud tordi valmistamiseks läks aega ligi 3 päeva.

Messikülastajatel oli võimalus hääletada oma lemmiku poolt, enim publiku hääli kogus Tartu Kutsehariduskeskuse poolt tehtud tort.

Kõikidel osalejatel tuli valmistada ettevõttes meeskonnatööna pidulik tort teemal “Eesti Leivaliit 30” ning lisaks žüriile ja messikülalistele maitse hindamiseks väikesed ampsud. Züriisse kuulusid Aivar Soo, Gunta Duka, Raimo Elonen, Maarika Aarniste ning Adomas Galinis, kes hindasid osalevate tortide välimust, maitset, orginaalsust ning väljapanekut.

Kõik võistlusel osalenud torte saab Tallinna Toidumessil uudistada kuni messi lõpuni.

Järjekorras 27. korda toimuval toidumessil osaleb ligi 200 ettevõtet ja väljapanekuga tutvuma oodatakse enam kui 7000 toiduala liidrit, otsustajat ja ala uustulnukat. Tallinna Toidumess on suunatud vaid ärikülastajatele, toiduala spetsialistidele. Profexpo Oü on toidumesside korraldaja aastast 1993.

Tallinna Toidumess on avatud:

Kolmapäev, 23. oktoober, kell 10.00 – 17.00 (erialakülastajad)
Neljapäev, 24. oktoober, kell 10.00 – 17.00 (erialakülastajad)
Reede, 25. oktoober, kell 10.00 – 17.00 (erialakülastajad)

Sissepääs kutsete ja pääsmetega.
Pääse on kõigile külastajatele 18 €.
Messile pääseb alates 18. eluaastast.
Tallinna Toidumess toimub Eesti Näituste messikeskuses, Pirita tee 28.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *