Avaleht Tunnustus TUNNUSTUS! Pirita randa tunnustati ökomärgisega
TUNNUSTUS! Pirita randa tunnustati ökomärgisega

TUNNUSTUS! Pirita randa tunnustati ökomärgisega

Pirita rand
Foto: Tallinn

Rahvusvaheline Sinilipu kommitee otsustas anda kolmele Eesti rannale loa üles tõmmata rahvusvaheliselt tuntud Sinilipu ökomärgise. See näitab, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud ning ümbrus on puhas ja turvaline.

“Saan uhkusega öelda, et Pirita rand on Eestis kõige pikaajalisem Sinilipu tiitli omanik. See tähendab, et Pirita rannas on täidetud kõik ettekirjutatud normid ja hinnatakse kõrgelt keskkonna sõbralikkust ja teavitustöö vajalikkust, et ka tulevased põlvkonnad saaksid nautida puhast randa ja merevett,” ütles linnaosa vanem Alina Tubli.

Pirita rand on tiitlit kandnud alates 2014. aastast. Ametlik Sinilipu heiskamine leiab aset rannahooaja avamisel. “Hetkel teeme ettevalmistustöid, et tagada suurepärane kogemus ranna külastamisel. Suhtleme erinevate ettevõtetega, kes hakkavad pakkuma meelelahutust ja kõhutäidet. Samuti teeme kindlaks, et kõik koostööpartnerid on valmis täitma lepingulisi kohustusi. Rannahooaja kuulutame alganuks 1. juunil kell 11.00 Pirita rannas,” lisas Tubli.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga