1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Türil antakse üle aasta vabatahtliku aumärgid
Türil antakse üle aasta vabatahtliku aumärgid

Türil antakse üle aasta vabatahtliku aumärgid

Foto: vabatahtlikud.ee
Foto: vabatahtlikud.ee

President Toomas Hendrik Ilves annab täna Türil aasta vabatahtliku tunnustused üle kümnele vabatahtlikule, teiste seas saab selle ka skaudijuht Jüri Ehandi.

Ehandi on enam kui 20 aastat olnud järjepidevalt seotud vabatahtliku tööga Eesti Skautide Ühingus (ESÜ). Oma tegevust alustas ta noorte skautide üksusejuhina Tallinnas ning oli mitmeid aastaid Tallinna ja Harjumaa noori koondava Tormilinnu üksuse juht. Aastatel 2010-2012 oli Ehandi ESÜ peaskaut, täites vabatahtlikuna organisatsiooni juhi ülesandeid.

“Ka täna on Jüri jätkuvalt üks organisatsiooni aktiivsemaid vabatahtlikke, olles juhatuse liikmena vastutav organisatsiooni majandus- ja haldusvaldkonna eest. Tema südameasjaks on olnud ka skautidele kuuluva Tagametsa laagriala haldamise korraldamine, mille juures ta on leidnud aja, et paljudele ehitus- ja korrastustöödele ka ise käsi külge panna. Sealjuures on Jüri tubli pereinimene, hea mees oma naisele ja tubli isa oma väikesele tütrele ja pojale,” lausus ESÜ peaskaut Kristjan Pomm.

Ehandi enda sõnul on just vabatahtlikuna võimalik muuta elu niiöelda rohujuuretasandil – nähes asju, mis ei toimi nagu peaks või on midagi, mis vajab korrastamist enda ümbruses. Vabatahtlikuna on võimalik panustada üht kõige piiratumat ressurssi – oma vaba aega – selleks, et midagi paremuse suunas muuta oma kodukohas ja kogukonnas. Igaüks saab panustada just nii, nagu see kõige paremini talle sobib ja välja tuleb.

President Ilves ja Liikumine Kodukant annavad täna kell 13 algaval tunnustamistseremoonial üle tänavused aasta vabatahtliku aumärgid. Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 156 ettepanekut ja tunnustuse saavad ka vabatahtlike toetajad, kaasajad ning vabatahtlikkust väärtustav ettevõte.

Riiklik vabatahtlike tunnustusüritus toimub kümnendat korda. Esimene vabatahtlike tunnustamine leidis aset 2005. aastal. Tunnustusüritus korraldatakse Eesti Külaliikumine Kodukant projekti “Märka vabatahtlikke!” raames. Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.