Home Ukraina rahva toetuseks Ukraina sõjapõgenikud saavad kiirkorras ja tasuta Citadele pangas kontot avada
Ukraina sõjapõgenikud saavad kiirkorras ja tasuta Citadele pangas kontot avada

Ukraina sõjapõgenikud saavad kiirkorras ja tasuta Citadele pangas kontot avada

Peale Ukraina sõja algust on ukrainlased esitanud Citadele pangale üle 4200 konto avamise avalduse. Et pakkuda kõige kaasaegsemaid ja mugavamaid võimalusi rahaasjade ajamiseks on nüüd ukrainlastel võimalik Citadeles kontot avada mobiiliäpis ning lihtsustatud korras.

„Sõjapõgenikel on kohaliku pangakonto omamine tähtis eeldus erinevate toetuste saamiseks. Seega on ülimalt oluline, et see käiks võimalikult lihtsalt ja vähese bürokraatiaga,“ selgitas Citadele panga Eesti filiaali juht Rainer Moppel.

Kõik sõja eest Eestisse või Lätti põgenenud Ukraina kodanikud saavad konto avada tasuta ja veebi vahendusel. Varem oli selleks vaja pangakontorisse kohale minna, omada reisi- või isikut tõendavat dokumenti või kohalikus riigis välja antud tähtajalist elamisluba. Nüüd saavad ukrainlased Citadele rakenduse kaudu pangakontot taotleda ööpäevaringselt. Seda saab teha kõikjal, kui on olemas telefon ja internet.

Pangakonto avamine toimub kolme lihtsa sammuga: Citadele mobiiliäpi allalaadimine, selfie tegemine ja Ukraina reisidokumendist või isikut tõendavast dokumendist foto tegemine ning isikuandmete, sealhulgas Eesti või Läti väljastatud telefoninumbri ja isikukoodi üleslaadimine. Taotlusprotsess kestab kokku 5-7 minutit. Kui üleslaaditud andmed on õiged, võtab pank kliendiga ühendust, et ülejäänud detailides kokku leppida. Klient ei pea hiljem panka külastama, sest tema kaart ja dokumendid saadetakse posti teel tema aadressile Eestis või Lätis.

„Arvestades, et ukrainlastest on saanud osa meie ühiskonnast ja nähes suurt sõjapõgenike hulka Baltikumis, alustasime koheselt oma rakenduse funktsioonide laiendamisega,“ selgitas Citadele panga Eesti filiaali juht Rainer Moppel. „Kogu Baltikumis oleme saanud Ukraina kodanikelt juba üle 4200 avalduse ning arvestades, et pangakonto on tänapäeval põhivajadus, aitab distantsilt avamise võimalus kogu siia tulemise protsessi lihtsamaks teha.“

  • Konto digitaalsel teel loomisel saavad Ukraina kodanikud vabalt valitud Citadele panga X kaardi, mis võimaldab piiramatul hulgal kordi Citadele sularahaautomaatidest, ja kord kuus teistest sularahaautomaatidest üle maailma, raha välja võtta ning teha kõikjal viipemakseid.