Home Määratlemata Üle 100 noore töötab täna välja vastutustundliku ettevõtluse võtmes äriplaane
Üle 100 noore töötab täna välja vastutustundliku ettevõtluse võtmes äriplaane

Üle 100 noore töötab täna välja vastutustundliku ettevõtluse võtmes äriplaane

Täna toimub SEB Innovatsioonikeskuses Youth Empowered Eesti õppesarja avaüritus „Meil ei ole planeeti B“, kus noored õpivad vastutustundlikku ettevõtlust ja loovad kogenud mentorite juhendamisel reaalseid ärimudeleid, mis arvestavad nii looduse kui ühiskondlike ootuste ja vajadustega.

„On oluline tõsta tänaste noorte ehk homsete töötajate, tööandjate ja juhtide teadmisi sotsiaalsest ja keskkondlikust vastutusest, ühiskonna ja tarbijate ootustest, jätkusuutlikust käitumisest,“ sõnas Coca-Cola HBC Baltikumi kommunikatsioonijuht ja Youth Empowered projektijuht Eestis Luulea Lääne. „Tänapäeval mõtlevad noored ettevõtlusele märksa enam kui 10 aastat tagasi. Vabadus ise otsustada ja olla sõltumatu on tugevad motivaatorid. Samas kogevad paljud noored, et tahtmisest üksi alati ei piisa – Youth Empowered õppesarjas osalevad noored saavad tasuta omandada ettevõtluseks vajalikke teadmisi ja oskusi.“

Sel laupäeval, 6. oktoobril toimuv õppesarja avaüritus keskendub vastutustundlike ja keskkonnateadlike ärimudelite loomisele. Oma kogemusi jätkusuutlike projektide ellukutsumisel ja läbiviimisel räägivad Maailmakoristuspäeva eestvedaja ja Teeme Ära SA juht Eva Truuverk, 2017. aasta Euroopa parima õpilasfirma, biolagundavaid prügikaste tootva ettevõtte Festera asutaja ja juht Joonatan Oras, jäätmevaba elustiili viljeleja Liisa Aavik, Coca-Cola HBC Baltikumi kommunikatsioonijuht Luulea Lääne ning muusik ja ettevõtja Daniel Viinalass. Ideemaratonil juhendavad noori suurte kogemustepagasiga mentorid SEB-st, Coca-Cola HBC-st, Junior Achievment Eestist ning Cleantech ForEstist.

Youth Empowered on Coca-Cola HBC poolt ellukutsutud programm, mille eesmärgiks on anda noortele praktilisi oskusi ja teadmisi võimalikult edukaks sisenemiseks tööturule kas töötaja või tööandjana. Tänaseks 28 riigis toimiva Youth Empowered programmi läbiviimist toetab Coca-Cola HBC, mille partnerorganisatsiooniks Eestis on Junior Achievement (JA Eesti). Noored saavad õppeaasta vältel osaleda tasuta erinevatel inspireerivatel seminaridel ja praktilistes töötubades. Youth Empowered projektiga liitunud mentorid saadavad noori JA Eesti õpilasfirma programmis aastaringselt. Youth Empowered avaürituse toimumisele on lisaks JA Eestile õla alla pannud SEB, Eesti Töötukassa, Eesti Pandipakend ning Cleantech ForEst MTÜ.