1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Üliõpilased hakkavad koolides programmeerimist õpetama
Üliõpilased hakkavad koolides programmeerimist õpetama

Üliõpilased hakkavad koolides programmeerimist õpetama

IT-õpikodade sari Noored Koodi alustab uut hooaega. Kümnele Eesti koolile pakutakse võimalust alates oktoobrist kutsuda enda juurde Tartu Ülikooli üliõpilased, kes õpetavad 6.–9. klasside õpilastele programmeerimist tekstipõhiste arvutimängude loomise kaudu.

IT-õpikoda Noored Koodi auto, millega üliõpilased koole külastama asuvad. Foto: Erakogu

Oma kooli saab külastatavate koolide konkursile registreerida hiljemalt 22. septembril IT-õpikoja lehel.

„IT-õpikodadel on oluline roll konkurentsivõimelise digipädevuse arendamisel tõmbekeskustest kaugemal,“ sõnas teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist Jaanus Sepp. Üliõpilased tulevad appi väiksematele koolidele, kus arvutiõpetuse tundide jaoks ei pruugi leiduda õpetajat või kaasaegset taristut.

IT-õpikodadel on oluline roll konkurentsivõimelise digipädevuse arendamisel tõmbekeskustest kaugemal.

Üha enam digitaalsuse suunas liikuvas ühiskonnas on oluline tekitada eriala vastu huvi ja tutvustada võimalusi varakult. Eriti tähtis on see tüdrukute jaoks, kel tavapäraselt on informaatikaga kokkupuuteid vähem. „Põhikoolis kujunevad karjääriplaanid, millest lähtuvalt tehakse gümnaasiumi- ja hiljem ülikoolivalikud,“ lisas Sepp.

Varasemalt projektis osalenud õpilaste hinnangul saadi õpikodadest juurde mitmeid uusi IT-oskusi, mis oma kooli asukoha tõttu oleks vastasel juhul saavutamata jäänud. Projektist saab kasu kogukond tervikuna, kuna osalenud õpilased on tihti hiljem õpetajatele IT-maastikul suureks abiks.

  • Enda soovidest märku andnud koolide seast valitakse igal õppeaastal välja kümme. Et projekti mõju oleks Eesti mõistes võimalikult laiaulatuslik, valitakse soovijate hulgast ka väiksemaid ja keskustest eemal asuvaid koole.
Head Uudised GoodNews