1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Üritustel pole piire! Porikuu elamusfestival toob huvilisteni sadakond üritust
Üritustel pole piire! Porikuu elamusfestival toob huvilisteni sadakond üritust

Üritustel pole piire! Porikuu elamusfestival toob huvilisteni sadakond üritust

28. septembril algav ja kaks kuud kestev Porikuu elamusfestival kutsub külastama põnevaid sündmusi kõikjal Loode-Eestis. Juba festivali avanädalavahetusel on võimalik kaasa lüüa nii loodusmatkadel, sportlikel ettevõtmistel, loengutel kui laatadel.

Porikuu festivali projektijuhi Elisabet Masti sõnul lisasid tänavu festivaliprogrammi oma üritusi turismiedendajad kõikjalt Loode-Eestist – Tallinnast Haapsaluni. “Kui eelmisel aastal oli festivali raames võimalik saada osa enam kui 80 sündmusest, siis tänavu liitusid festivaliga ka Läänemaa tegijad ning seega loodame saada lõpuks programmi kokku üle saja festivalitegevuse,” märkis ta.

Festival saab avapaugu septembrikuu viimasel nädalavahetusel, mil toimuvad Mihklilaadad Keilas ja Koelas ning vanavara- ja käsitöölaat Luigel ja kihelkonnapäev Keilas. Samuti leiavad samal nädalavahetusel aset sügisene ujumine Haapsalu Talisupluskeskuses, köiellaskumine Türisalu pangalt ning matkad Metsanurmel ja ümber Lääne- ja Harjumaa piiril laiuva Valgejärve. Just Valgejärve põhjas leiduv lubi ehk valge pori on Masti sõnul Porikuu festivalile sobivaks sümboliks.

Festivali algatanud Ede Teinbasi sõnul on kogu festivali eesmärk näidata ka turismivälisel ja pisut porisel hooajal, et Loode-Eestis on põnevaid paiku, mida külastada ning ettevõtmisi, milles kaasa lüüa. “Porikuu programmi sündmused viivad osalejaid paikadesse, kuhu möödajalutajad sageli igapäevaselt ei pääse ning mille põnevaid lugusid alati kuulda ei saagi,” rõhutas Teinbas.

Nii näiteks pakkusid möödunud aasta festivalil suurimaid elamusi 6-tunnine 400 osalejaga orienteerumine Pakri saartel, matkad Murru vanglasse ning põnevatele tootmisobjektidele, kuhu muidu ligipääs puudub. “Tänavu pakuvad kindlasti põnevust nii matk tööstuspärandi piirkondadesse ja ümber valge poriga järve, kaunid sügiskontserdid, põnevad käsitöösündmused kui ka palju muud põnevat,” tõi Mast välja. Näiteks toimub festivali projektijuhi sõnul Ristil keraamilise kella valmistamise käsitöötuba ning kalendrite ja laegaste töötoad Haapsalus. Müstikahuvilistele toimuvad hämara aja matkad Valgejärve matkarajal, tondijutud vanas Suurupi tuletornis ja valgusrännak Klooga koonduslaagri aladele.

Kuigi festivali programm on juba täna üsna kirju ja sisutihe, julgustab Mast Harju- ja Läänemaa tegijaid endast märku andma ja oma ettevõtmisi ning sündmuseid festivali kalendrisse lisama. “Üritustel pole piire – meie kavas on nii pitsameisterdamisi, kanuumatku kui ka teatrietendusi. Seega sobib programmi kõik, mis meelitab avastama Loode-Eestit ka väljaspool peamist turismiperioodi ning pakub võimalusi hea sügisilma või miks mitte ka koolivaheaja nautimiseks,” kirjeldas Mast.

Loode-Eesti elamusfestival saab avapaugu 28. septembril ning lõpeb 30. novembril. Kahe kuu vältel festivali raames toimuvatest matkadest, loengutest, õpitubadest, kontsertidest, teatrietendustest, laatadest, orienteerumisvõistlustest ja muudest põnevatest üritustest saab ülevaate Porikuu elamusfestivali kodulehelt www.porikuu.ee

Head Uudised GoodNews