1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. VABADUSE MUSTRID! Kinodesse jõuab dokumentaalfilm “Vabaduse mustrid”
VABADUSE MUSTRID! Kinodesse jõuab dokumentaalfilm “Vabaduse mustrid”

VABADUSE MUSTRID! Kinodesse jõuab dokumentaalfilm “Vabaduse mustrid”

Vabaduse_mustrid6Alates 1. oktoobrist jõuab kinodesse üle Eesti Kanada eestlaste Toomas Mae ja Reet Mae dokumentaalfilm “Vabaduse mustrid”.

1944. aastal olid paljud eestlased sunnitud põgenema vene vägede pealetungi eest, kaasas vaid kõige hädapärasemad asjad. Tihti tõuseb eestlaseks olemise küsimus kõige valusamalt esile siis, kui see on ohustatud. Käsitööst võib saada mälu kehastus. Kodust kaugel osutub kangastelgedel lõimitud muster palju rohkemaks kui lihtsalt üks kindakiri. See on nagu salakood, mida vaid sama identiteediga inimesed suudavad lugeda, mõistes läbi selle midagi väga olulist, mis seob inimesi kaugel oleva kodumaaga ja rahvuskaaslastega võõrsil. Selle läbi tekib kogukond, jäädakse püsima.

Poeetiline dokumentaalfilm “Vabaduse mustrid” vaatleb läbi erinevate elusaatuste rahvuslike mustrite elushoidmist Välis-Eestis ning selle seotust eestlaseks olemisega. Filmi keskmes on erakordsed emad ja vanaemad, kes tõid endaga kaasa rikkaliku pärandi ja säilitasid oma identiteeti, valmistades rahvarõivaid, kudumeid, tikandeid ja tekstiile ning õpetades neid oskusi ka oma lastele.

Filmi režissöörid ja produtsendid on Toomas Mae ja Reet Mae, operaatorid Philip Kim, Jory Lyons ja Toomas Mae.

VAATA TREILERIT!

Head Uudised GoodNews