Avaleht Keskkond Väike-Õismäele kerkib kogukonnaaed
Väike-Õismäele kerkib kogukonnaaed

Väike-Õismäele kerkib kogukonnaaed

Haabersti LOV, Tallinna keskkonnaameti, MTÜ Ökoteadlikkuse Klubi ja kohalike elanike koostöös on 15. maiks valmimas Väike-Õismäe esimene kogukonnaaed.

Haabersti linnaosa vanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et aadressil Järveotsa tee 2a asuvas kogukonnaaias saavad linnaaianduse huvilised peagi juba ise näpud mulda pista. „Sümboolse tasu eest saab iga soovija terveks hooajaks peenrakasti rentida ning vabal valikul endale lilli, köögivilju või maitsetaimi kasvatada,“ ütles linnaosavanema asetäitja ja kutsus elanikke üles aktiivselt seda võimalust ka kasutama.

Ökoteadlikkuse Klubi liikme ja Väike-Õismäe kogukonnaia eestvedaja Kadri Viik sõnas, et iga linnaosa väärib oma kogukonnaaeda: rohelist oaasi keset linnakära, kus on koht inimeste, taimede ja putukate mitmekesisele kooseksisteerimisele. „Väike-Õismäe kogukonnaaeda on meil plaanis rajada 25 peenrakasti, kus aiahuvilistel on võimalik just endale meelepärast kasvatada. Samuti on plaanis luua ühispeenrad, mille kujundamisele saab igaüks nõu ja jõuga kaasa aidata,“ rääkis Viik.

„Lisaks taimedega tegelemisele saab osaleda hooaja vältel tasuta aiandusüritustel, pakkuda välja ideid aia arendamiseks ja veeta meeldivalt aega õues. Samuti on meil plaanis huvilistega igal neljapäeval talgute raames kohtuda, et aeda edasi kujundada: ehitada kompostikast haljastusjäätmetele, õuemööblit ja peenrakaste kaunistada,“ lisas Viik.

Väike-Õismäe kogukonnaaia peenrakasti rent terveks hooajaks maksab 10 eurot. Selle eest on kasutajatele olemas kõik vajalik, nagu peenrakastid, muld, aiatööriistad, kastmisvesi ja ka pingid roheluse nautimiseks. Huvilisi oodatakse e-posti aadressil ecoclubtln@gmail.com või telefonil 5666 2482.