
Valgamaa Kutseõppekeskuses algas suvine sisseastumine – valikus on ka uued õppekavad
Valgamaa Kutseõppekeskuses algas suvine vastuvõtt, mis kestab kuni 10. augustini. Avaldusi saab esitada SAIS-i infosüsteemis ning tulevastele õppuritele on valikusse lisandunud ka kaks uut õppekava.
„Selle aasta üks olulisi uuendusi on nelja-aastane Logistika ja laokorralduse rakendusliku keskhariduse õppekava, mis on mõeldud põhikooli lõpetanutele ning pakub tugevat keskharidust koos praktiliste oskustega,“ selgitas Valgamaa Kutseõppekeskuse õppedirektor Erni Ajaots. „Õppurid saavad spetsialiseeruda kas logistikale või laotööle, ning omandada teadmisi kaasaegsest tarneahelast, müügitööst, kaupade käitlemisest ning paljust muust. Lisaks saavad kõik lõpetajad ka tõstukijuhi tunnistuse.“
Selle aasta üks olulisi uuendusi on nelja-aastane Logistika ja laokorralduse rakendusliku keskhariduse õppekava, mis on mõeldud põhikooli lõpetanutele ning pakub tugevat keskharidust koos praktiliste oskustega.
Samuti on esmakordselt võimalik õppida kolm aastat kestval Hooldustöötaja kutsekeskhariduse õppekaval, mis sobib nii põhikooli lõpetanutele kui ka täiskasvanutele, kes soovivad omandada hooldustööks vajalikud oskused koos keskharidusega.

Valgamaa Kutseõppekeskuses saab õppida mitmesugustes õppevormides ja õppekavadel:
- Statsionaarses õppes on võimalik omandada kutsekeskharidus näiteks koka, mootorsõidukitehniku, tisleri, hooldustöötaja või logistika erialal.
- Kutseõppe võimalusi jagub nii põhihariduse baasil kui ka ilma põhihariduseta õppuritele – näiteks abikoka, puidutöötleja, köögiabilise või rehvitehniku erialadel.
- Samuti pakub kool kutsevaliku õppekava, mis võimaldab noorel aasta jooksul tutvuda erinevate ametitega ning teha teadlikum valik edasiseks õppeks.
Kooli oodatakse õppima ka täiskasvanuid (18 eluaastat ja vanemad), kelle haridustee on mingil põhjusel katkenud. Valgamaa Kutseõppekeskuses on võimalik omandada mittestatsionaarses õppevormis nii põhiharidus (7.–9. klass) kui ka gümnaasiumiharidus (10.–12. klass). Õppetöö toimub valdavalt e-õppena, mis sobib hästi neile, kes soovivad õpinguid jätkata töö või pere kõrvalt.

„E-õpe pakub paindlikku õppimisvõimalust neile, kelle elurütm ei sobitu klassikalise koolipäevaga,“ ütles õppedirektor Erni Ajaots. „Meie jaoks on oluline, et inimestel oleks võimalus haridusteele tagasi pöörduda.”
E-õpe pakub paindlikku õppimisvõimalust neile, kelle elurütm ei sobitu klassikalise koolipäevaga.
Lisaks pakub kool täiskasvanutele töökohapõhist õpet, mis ühendab praktilise töökogemuse ja erialaõpingud. Selle kaudu saab õppida näiteks hooldustöötajaks, lapsehoidjaks, tegevusjuhendajaks, logistikuks või mootorsõidukidiagnostikuks.
- Sisseastumisavaldusi saab esitada SAIS-is. Paberkandjal dokumente ei ole üldjuhul tarvis kooli tuua – põhikooli lõpetajate lõputunnistuse hinne lisandub infosüsteemi automaatselt.
- Täpsem info sisseastumise tingimuste kohta on leitav Valgamaa Kutseõppekeskuse kodulehelt.