1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Välisminister Reinsalu: Venemaa juhid tuleb genotsiidisõja eest Ukrainas vastutusele võtta
Välisminister Reinsalu: Venemaa juhid tuleb genotsiidisõja eest Ukrainas vastutusele võtta

Välisminister Reinsalu: Venemaa juhid tuleb genotsiidisõja eest Ukrainas vastutusele võtta

Välisminister Urmas Reinsalu osales eile, 22. septembril New Yorgis ÜRO õigusliku vastutuse arutelul, kus maailma riikide esindajad kõnelesid koostööst Venemaa vastutusele võtmiseks Ukrainas toime pandud kuritegude eest.

Välisminister Reinsalu ütles, et rahvusvahelise üldsuse kohus on Ukrainat igakülgselt toetada, kuni sõda on võidetud, ja kindlustada, et ükski Ukrainas toime pandud kuritegu ei jääks karistuseta. „Me peame ühiselt pingutama miljonite ohvrite nimel, kes on sõjas kannatanud julma vägivalda, kaotanud oma kodud, lähedased ja sõbrad või saanud ise Venemaa sihilikes rünnakutes haavata ja surma,“ rõhutas Reinsalu.

Välisminister tõstatas kohtumisel Venemaa õigusliku vastutuse tagamise ka agressioonikuritegude eest, mida organiseerib Venemaa võimuladvik. „Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC) uurib sõja- ja inimsusevastaseid kuritegusid, kuid agressioonikuritegude menetlemiseks ja süüdlaste vastutusele võtmiseks tuleb luua eraldi tribunal. Venemaa juhtkond peab genotsiidisõja eest õiguslikult vastutama,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu kutsus maailma riike üles tunnistama Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu genotsiidiks.

Head Uudised GoodNews